Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

TÉMA DNE: Vývoj koaliční krize

Vokřál /ANO/ po nedělním jednání: široká koalice je reálná

Vývoj koaliční krize

Živě s hostem: Lubomír Kopeček, politolog, Masarykova univerzita

Sčítání lidí v nouzi

Mapovat bezdomovectví rodin s dětmi začali v Brně sociální pracovníci spolu s dobrovolníky. Ojedinělé sčítání lidí v bytové nouzi je součástí nového projektu magistrátu, který by měl 50-ti vybraným rodinám nabídnout městské byty.

Vinaři rozšiřují vinice

Vinaři v Čechách a na Moravě začínají rozšiřovat své vinice. Nově jim to povolila Evropská unie. Brusel zrušil dosavadní stop stav zavedený kvůli nadprodukci evropských vín.

Rok léčebného konopí

Rok léčby pomocí konopí dnes hodnotili vědci a lékaři na konferenci Mendelovy univerzity v Brně. Medicinální konopí čeští lékaři předepsali poprvé na sklonku roku 2014.

Rok léčebného konopí

Živě s hostem: Lumír Hanuš, profesor, Hebrejská univerzita v Jeruzalémě

Nábor do řad policistů

Asi devadesát policistů chybí na služebnách v jihomoravském kraji. Policie proto hledá nové posily - zaměřila se i na středoškoláky.

Žďár má znovu útulek

Žďár nad Sázavou má po tři čtvrtě roce znovu útulek pro psy. Ten starý zavřeli veterináři loni v létě. Město pak nalezená zvířata vozilo do čtyřicet kilometrů vzdálené Jihlavy - nový útulek nemohl otevřít kvůli problémům se stavebním povolením.

Mezinárodní stepařský festival

Brno hostí Mezinárodní stepařský festival. V 17 hodin ho odstartoval taneční happening na Náměstí Svobody - jedna z největších stepařských akcí pod širým nebem u nás.

Festival Neznámá země

Už podvacáté se potkávají cestovatelé z celého světa ve Zlíně na tradičním festivalu Neznámá země. Živě s Josefem Kvasničkou.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST