Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

TÉMA DNE: Zemědělství v regionu

Přibývá velkochovů drůbeže i domácích farem

Zemědělství v regionu

Chov drůbeže: lidé si oblíbili maso exotických druhů

Ulice Rakovecká v ohrožení

Svah na ulici Rakovecké v Brně-Bystrci dál ujíždí. Vyplývá to z měření geologů, kteří tam od minulého týdne pracují. Pořád tak hrozí, že silničáři budou muset hlavní spojnici Brna a Veverské Bítýšky uzavřít.

Pokračování pracovního sporu

Víc než půl milionu korun ušlé mzdy má zaplatit firma MannHummel z Přibyslavic na Třebíčsku svému zaměstnanci Lukáši Komárkovi. Tak zní dnešní verdikt okresního soudu v Třebíči.

Velikonoce objektivy iReportérů

O víkendu sledovaly štáby České televize, jak probíhaly Velikonoce v regionu. Tradic si ale všímali taky iReportéři.

Parkování u brněnského nádraží

Nová pravidla pro parkování platí u brněnského hlavního nádraží. Místa dosud určená pro cestující magistrát nově poskytl taxislužbám. Náhradní parkovací stání pak - podle některých řidičů - nejsou přehledně označená.

Přírodní čistírna odpadní vody

Přírodní čistírnu odpadních vod mají nově ve Světlé na Blanensku. Splašky ze starých trubek už nebudou končit v místním potoce. Odpadní vodu teď místo toho vyčistí biologické procesy uvnitř speciální nádrže.

Čínské investice zamíří na jih Moravy

Český prezident Miloš Zeman a jeho čínský protějšek dnes podepsali na Pražském hradě smlouvu o strategické spolupráci mezi Českem a Čínou. Následovalo uzavření dalších deseti memorand nebo partnerských smluv. Živě z Prahy s Janem Bezděkem.

Kvetou vzácné šafrány

Kouzelnou podívanou každé jaro nabízí louky v Lačnově na Zlínsku. V bohatých koloniích tam vykvétá silně ohrožený šafrán bělo-květý. Zdejší populace čítá až 35 tisíc rostlin a je nejpočetnější v Česku.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST