Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Vzdělávání autistických žáků

Ředitelku milešovické školy Lenku Fillovou čeká postih. Za to, že odmítla přijmout chlapce s autismem, ji chce potrestat vedení obce. Právě to se teď musí rodině omluvit a zaplatit odškodnění 50 tisíc.

Asistenti pedagogů ve výuce

Aby mohlo dítě s autismem - nebo třeba poruchou chování - chodit do běžné třídy, potřebuje k ruce asistenta. Ten mu pomáhá pochopit látku, kterou učitel potřebuje v hodině probrat.

Nedostatky českého vězeňství

Věznice v Česku jsou přeplněné a nemají dostatek personálu. To vyplývá z kontrol, které provedli pracovníci Kanceláře veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové. Prošli 7 českých věznic.

Soud s pašeráky cigaret

Proces s šesticí Ukrajinců, kteří do Česka vozili tisíce kartonů nekolkovaných cigaret, dnes zahájil brněnský krajský soud. Podle obžaloby rodinný gang připravil Česko o 20 milionů korun na neodvedených daních.

Rekonstrukce letiště Břeclav

Na propadliny a výmoly na přistávací a vzletové dráze břeclavského letiště už několik let upozorňují kontroloři Úřadu pro civilní letectví. Letos dokonce místnímu aeroklubu pohrozili odebráním licence.

Obviněný strojvedoucí do vazby nepůjde

Opilý strojvedoucí, který v pondělí v Golčově Jeníkově na přejezdu zabil dva lidi v autě, bude stíhaný na svobodě. Obviněný je ale hned ze dvou trestných činů – usmrcení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Léčebné konopí ze Zlínska v lékárnách

Živě s redaktorem Josefem Kvasničkou.

Pocitová mapa Valašských Klobouk

Obyvatelé Valašských Klobouk na Zlínsku vytvořili pocitovou mapu. Barevnými body na veřejném setkání i přes internet označovali místa, kde se jim líbí nebo se kterými naopak nejsou spokojeni.

Soutěž Studentský design 2016

Výstavní prostory brněnského Domu pánů z Kunštátu zaplnila díla studentů středních a vyšších uměleckých škol z celé republiky. O přízeň odborné poroty i návštěvníků se spolu utkají v pěti kategoriích.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST