Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Plány pro sociálně slabé

Začlenění tak zvaně sociálně vyloučených lidí do společnosti má vyřešit přelomový strategický plán, který dnes schválili brněnští zastupitelé.

Sociální bydlení po 6 letech

Problematiku sociálního bydlení města řeší rozdílně. Model Vsetína a Holešova na Východní Moravě – jednoduché, montované byty na periferii. Po šestileté praxi ale holešovští neskrývají překvapení.

Privatizace brněnských bytů

A zpátky na jižní Moravu: taky kvůli novým plánům na dostupné bydlení pro sociálně slabé brněnský magistrát vloni pozastavil privatizaci městských bytů a následně za ně začal požadovat tržní cenu.

Zelená pro přehradu

Zlínský kraj podporuje přípravu vodního díla Vlachovice. Reaguje tak na materiál o zmírnění následků sucha, který koncem února schválila vláda - ten s výstavbou přehrady, která by měla být větší než Brněnská, počítá.

Vernisáž Madony z Veveří

Živě s redaktorkou Veronikou Kynčlovou.

Dotace na omezení zápachu z podniků

Na projekty na omezení zápachu ze zemědělských a průmyslových podniků je nově taky možné čerpat dotaci - od pěti set tisíc do 10-ti milionů korun - z národního programu Životní prostředí. Informovat o tom mají krajské úřady.

Zapojení studentů do praxe

Spojit teoretické znalosti ze školy a praxi - to je hlavní cíl nového projektu Aspire mezinárodní vzdělávací organizace. Dnes si díky němu desítka středoškoláků vyzkoušela práci v IT firmě v Brně.

Veletrh Amper v Brně

Dnes začala největší tuzemská přehlídka elektrotechniky - Ampér. Na brněnském výstavišti budou po čtyři dny k vidění třeba přes tři desítky elektromobilů nebo novinky mezi průmyslovými roboty.

Týden výtvarné kultury

Brno až do neděle hostí Týden výtvarné kultury v režii studentů a vyučujících z Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Ti se snaží popularizovat práci brněnských výstavních institucí a přivést výtvarné umění k lidem co nejblíž.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST