Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Stávka ve firmě IGW

Strojírenská firma IGW - kde pracuje víc než 300 lidí - dnes kvůli stávce musela přerušit provoz.

Dřívější stávky v kraji

Transparenty a píšťalky v ulicích nebo odmítnutí přijít do práce - možnosti, které lidé na jižní Moravě dřív často využívali k vyjádření nespokojenosti. Některé stávky v minulosti proběhly bez komplikací, jiné ale ochromily celý kraj.

Dopravní uzavírky v Rožnově

Každý den kolony na silnicích v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku - rekonstrukce hlavního tahu městem je právě teď v nejnáročnější fázi.

Hendikepovaná dívka na rozhledně

Do České knihy rekordů se o víkendu dostala kvadru-plegička Michaela Zdráhalová. Mladá žena upoutaná na vozík se podívala až na vrchol rozhledny na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí.

Zájem o park ve vyloučené lokalitě

Desítkám dětí pomáhá nízkoprahové centrum v ulici Hvězdová v Brně. Středisko v sociálně vyloučené lokalitě vzniklo začátkem srpna a už teď ho navštěvuje až čtyřicet dětí denně. Oblíbený je i přilehlý park Hvězdička. Část vybavení už ale zničili vandalové.

Masarykova univerzita pomůže migrantům

Brněnská Masarykova univerzita podpoří studenty, kteří pomáhající běžencům. Otevřela pro ně stipendijní program na podporu dobrovolnictví.

Očkování psů zdarma

Lidé bez domova si dnes dopoledne v Brně mohli nechat zdarma naočkovat své psy. Veterináři bez hranic tak upozorňují na boj se vzteklinou v Africe.

Sklizeň vína vrcholí

Na jižní Moravě vrcholí sklizeň vína. Na vinicích poblíž Valtic sbírají každý den hrozny desítky lidí. Někde je nahrazuje technika.

Školák sbírá líšeňské zvyky

Kroj, nářečí nebo tance. Tradiční zvyky Líšně sbírá a popisuje třináctiletý Michal Urbánek. Chce je vydat i jako knihu - k výročí tamního folklorního souboru.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST