Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Problémy migrantů s převaděči

Namačkané, hladové a za sta tisícové částky převážejí přes hranice nelegální migranty převaděči. Těžké životní situace běženců využívá čím dál víc lidí - od začátku roku jich jihomoravská policie zadržela už 43.

Cizinecká policie o hrozbě převaděčů

O nebezpečí a boji s převaděči nelegalních uprchlíků mluví přímo ve studiu šéf Cizinecké policie Jihomoravského kraje Miroslav Tóth.

Uprchlíkům pomůžou farnosti

Do diskuze k uprchlické krizi v Evropě se zapojila hlava římskokatolické církve. Papež František během nedělní modlitby na Svatopetrském náměstí vyzval evropské farnosti aby pomáhaly uprchlíkům.

Podpora technických oborů

Podnikům a firmám na Třebíčsku chybí noví absolventi technických oborů - například řemeslníci ve službách už kvůli tomu musejí dokonce omezovat zakázky

Spory o smyčku na náměstí Míru

Spory o to, jak by se měla opravit zastaralá tramvajová smyčka na náměstí Míru v Brně, pokračují. Rada městské části chce po Brněnském dopravním podniku nový návrh. Předchozí tři varianty radnice už dřív odmítla.

Rok od tragédie ve Vilémově

Rok od zřícení mostu ve Vilémově na Havlíčkobrodsku policie stále nikoho neobvinila. Loni čtvrtého září tam v sutinách zemřeli 4 dělníci. Místní už sice jezdí po novém mostě a bez dlouhých objížděk.

Zdravé svačiny ve školách

Od září platí novela zákona, podle které už by si děti ve školách neměly koupit nezdravé svačiny. Z automatů a bufetů měla zmizet přeslazená a tučná jídla. Vyhláška, která přesně vymezí nevhodné potraviny, ale zatím chybí.

Preventivní autobus brněnské policie

Autobus jako centrum poradenství a prevence - takzvaný Mobidik dnes představili brněnští strážníci. Jde o republikový unikát, první "preventivní autobus" vyjel do jihomoravských měst už v roce 2000.

Mezinárodní konference o údržbě půdy

Sucho střídané přívalovými dešti, těžké stroje a rozvoj zástavby. To všechno škodí zemědělské půdě.

Odložený start školního roku

Až dnes odstartoval nový školní rok žákům v Holešově na Kroměřížsku. Tamní Třetí základní škola patří k těm, které si prodloužily prázdniny kvůli stavebním úpravám.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST