Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Kevin Dahlgren je v ČR

Poprvé v historii vydaly Spojené státy svého občana do Česka. Kevin Dahlgren, obviněný z vraždy čtyř příbuzných v Brně-Ivanovicích v roce 2013, přiletěl za doprovodu FBI před dvanáctou hodinou na pražské letiště. Tam si ho převzala tuzemská policie.

Ve školách vrcholily přípravy na nový školní rok

Začátek školního roku. Místo slávy stres. Některé školy, jako třeba v Blatnici pod svatým Antonínkem nebo v Holešově, opravy zastaralých budov nestihly a ředitelé museli žákům prázdniny prodloužit. Jinde ještě s opravami dnes byli v cílové rovince.

V Troskotovicích si opravili školu rodiče a učitelé

V některých školách povolali odborné firmy, ale třeba v Troskotovicích na Znojemsku se oprav školních budov ujali sami rodiče a zaměstnanci školy.

Budoucnost motocyklové Grand Prix ČR

Motocyklová Velká cena má podporu vlády. Ta počítá s tím, že do budoucna závody zajistí spolek, který založí město Brno a Jihomoravský kraj, a stát do něho bude přispívat dotacemi.

Znojmo hledá majitele sochy

Ve Znojmě pátrají po majiteli mosazné sochy Prokopa Diviše. Muzeum ani město se k ní nehlásí. Busta kněze, fyzika, lékaře a hudebníka je tak zatím v depozitáři. A hrozí, že skončí ve ztrátách a nálezech.

Talentovaní hokejisté trénují společně

Po celé republice dnes odstartoval zbrusu nový projekt na výchovu mladých talentovaných hokejistů. Ti nejlepší hráči z každého kraje ve věku od 11 do 14 let budou mít každý měsíc společný intenzivní jednodenní kemp.

Nový seriál ČT – Labyrint

Nový seriál začíná dnes v osm večer vysílat Česká televize na svém prvním programu. Sedm dílů o vyšetřování rituálních vražd natáčel režisér Jiří Strach od února do června na jižní Moravě.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST