Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Strážnice na suchu

Zřejmě nejvyšší teploty na jižní Moravě mají obyvatelé Strážnice na Hodonínsku. Povrchové vody tam docházejí. Město tak například nebude mít čím zalévat zeleň, kterou pořídilo z evropských peněz.

V Dřevnici není voda

Korytem řeky Dřevnice projde teď chodec i suchou nohou. Tečou tam pouze 4 % obvyklého srpnového množství.

Výsledky měření Povodí Moravy

Generální ředitel Povodí Moravy Jan Hodovský komentuje výsledky dnešního měření.

Sucho ničí úrodu

A škody kvůli suchu a vysokým teplotám sčítají zemědělci na Hané. Vůbec největší budou mít zřejmě pěstitelé chmele – konkrétně v Kokorách na Přerovsku. Tam musí tentokrát víc než třetinu své letošní produkce spálit.

Motocyklová velká cena Brna 2015

Velké dopravní komplikace budou - podle policie - doprovázet letošní Velkou cenu silničních motocyklů. Dálnice a hlavní silnice kolem Brna jsou rozkopané a na okruh se – alespoň podle předprodeje vstupenek - chystá víc lidí než vloni.

Budoucnost Velké ceny

Mluvčí brněnského Automotodromu Jiří Smetana o podpoře závodu a jeho budoucnosti.

Vleklá rekonstrukce v Králově Poli

Někteří nájemníci z brněnské městské části Královo Pole si stěžují na průběh rekonstrukcí městských domů. Vadí jim, že výměny rozvodů, rekonstrukce koupelen, vymalování celého bytu nebo zateplení fasád běží za plného provozu.

Dobrovolníci uklízejí Pálavu

Už po jedenácté přijela na Pálavu skupina dobrovolníků ze zahraničí. Hlavně studenti z Evropy nebo Asie uklízejí Chráněnou krajinou oblast v okolí Mikulova. Vůbec poprvé letos pomáhali i v areálu UNESCO.

Československé perutě v RAF

75. výročí založení československých perutí v RAF připomíná nová výstava. V brněnském Dietrichsteinském paláci začala dnes odpoledne.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST