Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Ve Zlíně začne volební sjezd KDU-ČSL

Zlín bude o víkendu hlavním městem tuzemské politiky. Hostí sjezd KDU-ČSL, a protože jde o vládní stranu, bude tomu odpovídat i koncentrace jmen z nejvyšší politiky - z Česka i ze zahraničí.

Dva roky od tragédie v Brně-Ivanovicích

Soud v americkém státě Virginie se dnes zabýval stížností Kevina Dahlgrena proti vydání do Česka, kde by se měl zodpovídat z čtyřnásobné vraždy v Brně.

Týden do placení za odpad

Ve většině měst zbývá poslední týden na zaplacení poplatku za odpad. Třeba v Brně, Břeclavi nebo Blansku. Naopak třeba obyvatelé Znojma a Hodonína mají ještě měsíc čas.

Dva zastupitelé v minulosti levně privatizovali byt

Dva zastupitelé ze současné brněnské čtyřkoalice v minulosti levně zprivatizovali byt. Zjistila to Česká televize.

Investice v Pasohlávkách

Nedaleko Pasohlávek na Brněnsku chce čínská provincie che-pej vybudovat lázeňské centrum za víc než dvě miliardy korun. Dnes to oznámil hejtman Michal Hašek.

Problematická rekonstrukce školky

Další komplikace při rekonstrukci mateřské školy a sousední budovy v Hodonicích na Znojemsku. Podle místních žijí pod střechami obou právě zateplovaných domů desítky netopýrů večerních.

Mezinárodní festival cimbálu

Každé dva roky se Valašské Meziříčí stává hlavním městem cimbálu. Mezinárodní festival věnovaný tomuto tradičnímu nástroji se tam koná už pojedenácté.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST