Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Veřejné bezplatné připojení k internetu

Zdarma a bez hesla se teď můžou návštěvníci centra Žďáru nad Sázavou dostat k internetu. Celé Náměstí republiky nechala radnice pokrýt wifi signálem.

Financování motocyklové Grand prix Brno

Další nejasnosti ohledně financování Velké ceny. Objevily se poté, co do jednání vstoupil ministr financí Andrej Babiš. Ten tvrdí, že 30ti milionová vládní dotace byla původně určená pouze na zaplacení dluhu za už odjetý loňský závod.

Opravy fakulty VUT finišují

Nákladná rekonstrukce Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně finišuje. Dělníci mají hotový vnější plášť budovy, teď je čekají dokončovací práce uvnitř.

Brno investuje přes miliardu do městské dopravy

Víc než miliardu plánuje Brno investovat do Dopravního podniku. Za zhruba 70 milionů opraví vozovnu Komín, na stamiliony zřejmě vyjde rekonstrukce vozovny v Pisárkách se záchytným parkovištěm.

Týden města

V Brně odstartoval Týden města - sedm dní hromadných snídaní, happeningů, divadelních představení a dalších uměleckých nebo třeba i kulinářských aktivit.

Fotbalová Sigma v první lize

Sigma Olomouc se po roce vrací zpátky mezi českou fotbalovou elitu. O svém postupu rozhodla už tři kola před koncem Fotbalové národní ligy, a v sobotu slavili hráči návrat na vlastním stadionu spolu s fanoušky.

Faust a Markétka

Klasické světové drama s pouhými šesti herci a nečekané přesuny - brněnský Buranteatr v neděli večer uvedl Fausta a Markétku Johanna Wolfganga Goetha.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST