Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Sto dní brněnské čtyřkoalice

100 dní vlády má za sebou brněnská čtyřkoalice. Po 8mi letech magistrát ovládly nové tváře i nové strany - Hnutí ANO, Žít Brno, Lidovci a Zelení. Téma pro Události v regionech.

Znojemská keramička expanduje

Znojemská keramička přijme 160 nových lidí. Přední zaměstnavatel na Znojemsku vloni zažil hospodářsky nejúspěšnější rok - hlavně díky vývozu do zahraničí. Teď chce rozšířit výrobu a prosadit se i na největším - americkém trhu.

Zbrojní průkazy na jednání vlády

Vydávání zbrojních průkazů by měly schvalovat obce - dnes to vládě navrhl ministr vnitra Milan Chovanec. Reaguje tak na tragické události v Uherském Brodě z minulého týdne.

Vláda o tragédii v Uh. Brodě

Podklady pro posouzení případné změny legislativy při získávání zbrojních průkazů chce mít vláda k dispozici do konce března. Stejně jako informace pro změnu rozmístění zásahových jednotek na území České republiky.

Prohlídky s doprovodným programem

Některé památky zahájili letos sezónu dříve než je obvyklé. Návštěvníky lákají na speciální prohlídky. Podle kastelánů už lidé nejezdí do památek za historií ale za zábavou.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST