25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Zemřela sportovní legenda Vlastimil Bubník

Obsah dílu

Kvalita ovzduší v regionu — Likvidace vánočních stromků — Vitariánská kuchyně v Česku — Kauza tzv. lihové mafie u soudu — Sníh a námraza komplikují dopravu — Začaly pravoslavné Vánoce — Rekonstrukce Vily Löw-Beer skončila — Zemřela sportovní legenda Vlastimil Bubník

Části dílu

01:17
Kvalita ovzduší v regionu
  Brno vloni trápil polétavý prach. Na třech místech ve městě překročil zákonný roční limit. Podle meteorologů za to může hlavně nadměrná doprava.
  09:53
  Likvidace vánočních stromků
   Tři králové. Den obvykle spojený s likvidací vánoční výzdoby - hlavně stromků. A někteří lidé - jako každoročně - řeší, co s ním. Popeláři radí – nedávat jehličnany do popelnic, ale postavit je vedle nich.
   11:40
   Vitariánská kuchyně v Česku
    Vegeteriáni, vegani a teď stále populárnější vitariáni. Smyslem vitariánské kuchyně, která do Česka přišla asi před 4 lety z Ameriky, je nezničit hodnotu jídla tepelnou úpravou.
    14:22
    Kauza tzv. lihové mafie u soudu
     Lihová mafie v rozkladu . Rozkrývání sedmimiliardového daňového úniku z nelegálního obchodu s víc než 20ti miliony litrů lihu provází vyhrožování i tvrdé konfrontace mezi členy organizovaného gangu v soudní síni.
     16:48
     Sníh a námraza komplikují dopravu
      Sníh a námraza dál škodí na silnicích. Na Vysočině od včerejška napadlo místy přes 30 centimetrů nového sněhu - na některých místech závěje úplně zastavily dopravu.
      18:10
      Začaly pravoslavné Vánoce
       Zatímco většinu obyvatel Česka - jak zaznělo - už navštěvují Tři králové, pro pravoslavné věřící teprve začínají Vánoce. Na rozdíl od západních církví totiž používají juliánský kalendář.
       20:34
       Rekonstrukce Vily Löw-Beer skončila
        Rekonstrukce jedné z nejslavnějších vil v Brně – sídlo průmyslníka Löw-Beera – je hotová. Dnes ji stavbaři oficiálně předali kraji a muzeu Brněnska, které ji bude spravovat.
        22:53
        Zemřela sportovní legenda Vlastimil Bubník
         Brněnský sport dnes opustila jedna z jeho největších legend. Ve věku 83 let zemřel někdejší hokejový a fotbalový reprezentant Vlastimil Bubník.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám