Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Víc vědy na jižní Moravě

Stovka výzkumných pracovišť vyrostla za posledních šest let na jihu Moravy. Podle Českého statistického úřadu se tak jejich počet skoro o třetinu zvýšil. Téma pro dnešní Události v regionech.

Odklon koryta řeky Dyje

V Bulharech na Břeclavsku začali odborníci pracovat na zpevnění narušeného svahu. Ten přitom tamní radnice plánuje zabezpečit už od roku 2006. Naposledy sesuv ohrožoval obyvatele letos na podzim.

Ztracená policejní zbraň

Vypjatá atmosféra, střet dvou znepřátelených táborů, výtržnosti a zranění - tak jsme vám včera vylíčili závěr demonstrace Dělnické mládeže v Brně. Vynucený policejní zákrok - podle zjištění České televize provázelo pochybení.

Kluziště v přípravách na sezonu

Neobvykle dlouhé volno letos mají provozovatelé otevřených kluzišť. Zatímco jindy už začátkem listopadu vítají první bruslaře, letos kvůli nezvyklému teplu většina ani nezačala s výrobou ledu.

Nové zastupitelstvo Brna-středu

Na prvním zasedání se dnes sešlo nové vedení městské části Brno-střed.

Vánoční dárky pro děti v dětských domovech a Klokánku

Zubní kartáček s žirafou nebo sprchový gel. Pro děti z Klokánku a dětského domova vysněný vánoční dárek, který letos dostanou třeba z Prusy-Boškůvek na Vyškovsku.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST