Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Konec dotací na kanalizace

Desítky obcí do dvou tisíc obyvatel jsou nebo brzy budou rozkopané – budují totiž kanalizace a čistírny odpadních vod. Využívají tak na poslední chvíli dotací z výzvy vypsané v roce 2012.

Křižovatka smrti se mění na kruhový objezd

Tři lidské životy a desítky zranění si už vyžádala křižovatka smrti u Bezměrova na Kroměřížsku. Teď se mění v kruhový objezd.

Boom studujících seniorů

Seniorů, kteří studují v rámci Univerzity třetího věku, v Brně přibývá. Na některé přihlášené se letos kvůli velkému zájmu ani nedostalo. I přesto se školy snaží výuku rozšířit a připravují nové kurzy a netradiční akce - mezi nimi třeba zahraniční stáže.

Desátá Noc vědců v Brně

Široké veřejnosti se dnes otevře řada vědeckých pracovišť po celém Brně - a to v rámci Noci vědců, akce která má vědu popularizovat a přiblížit lidem.

Čokoládovna se chystá na Vánoce

Česká rarita, kterou jinde neznají - vánoční kolekce. Přestože do Vánoc zbývá ještě dva a půl měsíce, už teď denně vyjíždí z největší české čokoládovny několik kamionů plně naložených sladkými ozdobami na vánoční stromeček.

Naděje pro zámek v M. Krumlově

Slavná sběratelka umění - 95ti letá Meda Mládková navštívila Moravský Krumlov. Na tamním zámku chce vystavovat díla ze svých sbírek. Město ale musí její umělecká díla zabezpečit a postarat se i o propagaci výstavy.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST