Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Ombudsmanka kritizuje záchytné stanice

Ochránkyně veřejných práv Anna Šabatová si vyšlápla na protialkoholní záchytné stanice. Zkontrolovala jich šest, tedy třetinu z celkového počtu v zemi. V každé našla pochybení.

Šmejdi v novém kabátě

Šmejdi tentokrát v jiném kabátě. Pošlou zboží, i když si příjemce nic neobjednal, a zároveň složenku.

Zákaz vjezdu kamionů

Kolem obcí podél dálnice D2 se začínají objevovat značky zakazující vjezd kamionům, které obcemi pouze projíždějí. Starostům se po dvou letech snahy konečně podařilo sehnat všechna potřebná povolení k tomu, aby mezi domy omezili tranzitní dopravu.

Boj s přemnoženými holuby

Města v Česku bojují s přemnoženými holuby. Mohou totiž přenášet různé infekční choroby.V Jihlavě letos zkoušejí novinku: odebírání vajec a mláďat přímo z hnízda.

Soud zasáhl do územního plánu

Úředníci brněnského magistrátu chybovali, když o dílčí změně územního plánu na dvou pozemcích u brněnské přehrady rozhodli sami bez projednání zastupitelstvem.

Nové kroužky pro děti

Keramika, bojová umění, výtvarná tvorba – přestože nabídka kroužků je rozmanitá, zájem o ně na jižní Moravě mírně klesá. Centra volného času se proto snaží děti nalákat na novinky.

ČT natáčí nový seriál o četnících

Mladí a nezkušení četníci v roce 1919 - střídají své rakouské předchůdce a hned musejí řešit ty nejtěžší případy. Právě dnes začalo natáčení nového seriálu České televize - Četnické trampoty.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST