Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Tragédie ve Vilémově

Včerejší zřícení mostu ve Vilémově na Havlíčkobrodsku nepřežili čtyři lidé – tři Češi a jeden Slovák. Další 2 Slováci mají vážná a lehčí zranění.

Otevření obnovené Květné zahrady

Květná zahrada v Kroměříži má za sebou náročnou rekonstrukci - o víkendu se otevírá veřejnosti. Je taky tématem dnešních Událostí v regionech.

Kompostéry na bioodpad do domácností

Půl roku Brno nabízí dotované kompostéry - za tu dobu jich prodalo přes 250. Používání nádob na bioodpad šetří městu náklady na likvidaci směsného smetí, a tím pádem i životní prostředí.

Pevné linky mizí

Lidé se ve velkém zbavují pevných telefonních linek. Jen v Jihomoravském kraji ji za poslední 4 roky zrušilo 35 tisíc lidí.

Železniční modeláři v Hluku

Sportovní hala ve Slováckém Hluku se proměnila v halu nádražní. Po palubovce se místo házenkářů prohánějí desítky vlaků. Evropští modeláři se tu setkávají jednou za čtyři roky.

Tragédie ve Vilémově

Jak jsme už zmiňovali na začátku relace - znovu míříme do Vilémova, kde se včera zřítil silniční most. Následky jsou tragické - 4 mrtví a 2 zranění.

Na opravy mostů nejsou peníze

A jak jsou na tom jihomoravské mosty? V havarijním stavu je na silnicích druhých a třetích tříd 20 z nich. Potřebovaly by víc než půlmiliardovou investici. Peníze na jejich opravy ale nejsou.

Stonařov obnovuje křížovou cestu

Stonařov na Jihlavsku se pustil do obnovy zničené křížové cesty. Památka vzala za své v padesátých letech minulého století, obec jí teď ale vrací do původního stavu.

Bienále Zpřítomnění 2014

Práce studentů Střední školy umění a designu v Brně – současných i bývalých – se z archivu dostaly do neobvyklých výstavních prostor.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST