27 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Traumabody pomáhají záchranářům

Obsah dílu

Inspekce kontroluje stánky s ovocem — Traumabody pomáhají záchranářům — Policisti dopadli vykradače aut — Koupaliště hlásí nízkou návštěvnost — Rekordní krádež kovu před soudem — Otnice propagují petici proti islámu — Plné kontejnery na tříděný odpad — Mendelianum - atraktivní svět genetiky

Části dílu

01:13
Inspekce kontroluje stánky s ovocem
  Chybějící země původu nebo dokonce jeho úmyslná záměna - častý prohřešek stánkových prodejců ovoce a zeleniny. Státní zemědělská a potravinářská inspekce označila za nevyhovující každý druhý odebraný vzorek.
  08:45
  Traumabody pomáhají záchranářům
   V Moravských Chřibech v hustě zalesněném terénu na území třech okresů je bezmála 150 bodů díky kterým záchranáři - během několika vteřin - určí přesnou polohu zraněného.
   11:11
   Policisti dopadli vykradače aut
    Vykradače aut zatkli jihomoravští policisti. Recidivisti mají na svědomí přes 60 případů hlavně v okolí Brna, ale taky na Olomoucku a Vysočině.
    13:30
    Koupaliště hlásí nízkou návštěvnost
     Pokles tržeb až o polovinu zatím hlásí brněnská koupaliště v letošní sezoně. Podle jejich provozovatelů za to může hlavně počasí a doufají, že dosavadní slabou návštěvu, vyváží teplý srpen.
     15:25
     Rekordní krádež kovu před soudem
      Bezmála osmdesát tun slitiny hliníku a zinku za téměř čtyři miliony korun odcizila během třinácti měsíců skupina zaměstnanců a jejich kumpánů z továrny ve Žďáru nad Sázavou. Případem se dnes zabýval tamní soud.
      17:57
      Otnice propagují petici proti islámu
       Obec Otnice na Vyškovsku vyzývá na svých webových stránkách k podpisu petice proti plnému uznání islámu v České republice. Odpůrci tohoto náboženství se snaží zamezit muslimům v získání zvláštních práv jako je vyučování náboženství či oddávání sňatků.
       20:21
       Plné kontejnery na tříděný odpad
        Brňané si stěžují na plné kontejnery na tříděný odpad. Pomoct má může nová mobilní aplikace.
        22:44
        Mendelianum - atraktivní svět genetiky
         Genetika na dosah ruky. Moravské zemské muzeum v Brně otevřelo takzvané Mendelianum. Návštěvnické centrum pojmenované po otci genetiky - Johannu Gregoru Mendelovi - odhaluje svět dědičnosti.
         Přehrát celé video
         Stopáž27 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám