Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

160. výročí narození Leoše Janáčka

Přesně 160 let dnes uplynulo od narození Leoše Janáčka - skladatele, který většinu života strávil a tvořil v Brně. Město se ale k oslavám významného výročí staví vlažně - přestože rok 2014 vyhlásilo rokem Janáčka.

Malí zemědělci se bojí nových dotačních podmínek

Rána pod pás malým zemědělcům a ekofarmám - tak drobní farmáři mluví o chystaných dotačních podmínkách, které na příštích pět let připravuje ministerstvo zemědělství.

Centrum volného času v přírodě

Smysluplně zabavit děti o prázdninách. To je cílem nového projektu volnočasového centra Likusák v Brně. Jeho pracovníci dnes poprvé přesunuli své aktivity z klubovny do přírody.

Jednání o Velké ceně Brna

Osud Velké ceny Brna zaměstnával politiky i dnes. Včera vedení automotodromu oznámilo, že závod zřejmě ukončí - chybí peníze a taky systémové řešení financování Velké ceny v následujících letech.

Lékaři operovali vzácnou poruchu

Šestiletá Veronika trpí extrémní lámavostí kostí. Nemůže se proto hýbat a má velké bolesti. Pomoci by ji mohl speciální rostoucí hřeb. Ten jí dnes lékaři v přerovské nemocnici voperovali do levé nohy.

Křižovatka v Jemnici je dál nebezpečná

Nebezpečná křižovatka v centru města dál trápí obyvatele Jemnice. Radnice si sice na silničářích po více než roce urgencí vymohla nové označení upozorňující na netradiční tvar křižovatky, nesouhlasí ale s jeho umístěním.

Vada řeči jako hendikep na trhu práce

V Brně vznikla kavárna, kde obsluhují lidé s vadou řeči. Pacienti po mrtvici, s tracheo-stomií anebo těžce koktaví totiž mají obrovský problém sehnat práci. Stát navíc jejich zaměstnávání nepodporuje.

Mistrovství republiky v požárním sportu

V Brně začalo Mistrovství republiky v požárním sportu - na sportovišti VUT zápolí v 6ti disciplínách stovky mladých dobrovolných hasičů z celého Česka.

Přehrát vše
Stopáž27 minut
Rok výroby 2014
 P ST