Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Chátrající zámky ve městech a obcích

Břímě mnohých měst a obcí na jihu Moravy. Zámky, které získaly po revoluci, dál chátrají. Obce totiž na nákladné rekonstrukce nemají peníze. A nedaří se najít ani spolehlivé kupce. Téma pro dnešní Události v regionech.

Pamětní desku ve Křtinách řeší policie

Spor o pamětní desku bývalého faráře ze Křtin na Blanensku Tomáše Prnky vrcholí. Umístění plakety teď řeší policie.Ocitla se totiž v ochozech chrámu, kde ale podle brněnského biskupství nemá co dělat.

Automatické křižovatky v Jihlavě

V Jihlavě dnes začali s testováním systému automaticky řízených křižovatek. Ty mají usnadnit průjezd hlavně zpožděným spojům MHD.

Romské děti mají fotokroužek

DykFoto – to je kroužek, ve kterém se romské děti a mládež učí fotit. Poznávají clonu a expozici, je to pro ně ale především užitečná a tvůrčí zábava. Čekají je už i první vernisáže.

Dialýza získá konečně nové prostory

Hodonínská dialýza se po letech v nevyhovujících podmínkách přesune do nových prostor. Pacienti teď musí chodit do staré budovy, která už patnáct let neměla být v provozu.

Kvalita jídla pro turisty v zoo

O letních prázdninách lidé podnikají nejvíc výletů do turisticky atraktivních míst. V uzavřených areálech se často i stravují. Nabídka jídel ale nebývá ideální.

Měsíc autorského čtení

4 města, 31 večerů a 62 autorů – v Brně dnes začal Měsíc autorského čtení. Na patnáctém ročníku literárního festivalu svá díla představí čeští i zahraniční, slavní i začínající spisovatelé a spisovatelky.

Přehrát vše
Stopáž27 minut
Rok výroby 2014
 P ST