Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Výpovědi obžalovaných v kauze metanol

Jsme nevinní, metanolovou aféru jsme nezavinili. Tak shodně dnes před Krajským soudem ve Zlíně vypovídali tři hlavní podezřelí v kauze jedovatého alkoholu. Obžaloba je viní z 38ti úmrtí a 79ti otrav.

Výjimečné tresty za brutální vraždu

Výjimečné tresty za loňskou brutální vraždu patnáctileté dívky v Jihlavě vyměřil brněnský krajský soud. Dva hlavní pachatele potrestal 25ti a 22ti lety vězení. Třetí odsouzený půjde za mříže na dva roky za to, že jim pomáhal s odklízením těla.

Miloš Zeman na návštěvě Olomouckého kraje

Prezident Miloš Zeman na cestě po Česku - navštívil další kraj – tentokrát olomoucký. Kromě jednání se zástupci regionu a samospráv, hovořil i se studenty.

22 let za vraždu novorozeňat z Vlasatic

Další výjimečný trest. Přesně dvaadvacet let má za mřížemi strávit žena z Vlasatic, která zabila své tři novorozené děti. Podle obhájce za vraždami stojí špatná ekonomická situace rodiny.

První samoobslužná autopůjčovna na Moravě

První samoobslužná autopůjčovna na Moravě je v Brně. Podobně jako jiní poskytovatelé takzvaného carsharingu - tedy sdílení jednoho auta více lidmi - sází hlavně na lepší cenu oproti běžným autopůjčovnám.

Protest na podporu Ukrajiny

Na protest proti okupaci Ukrajiny ruskou armádou se dnes sešli lidé na brněnském náměstí Svobody. Chtějí vyjádřit svůj nesouhlas s narušením ukrajinské suverenity.

Salvador Dalí zavítá na Špilberk

Salvador Dalí tak trochu jinak - Muzeum města Brna ukáže méně známou část z díla surrealistického umělce. Unikátní soukromou sbírku z Francie můžou lidi v Česku vidět úplně poprvé - a to na hradě Špilberk.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST