Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Legální marihuana je pro pacienty nedostupná

Už pět měsíců uplynulo od okamžiku, kdy Česko legalizovalo marihuanu pro léčebné účely. Na pultech lékáren ale přípravky z konopí pořád chybí.

Vzpomínka na Václava Havla

Dva roky uplynuly od smrti Václava Havla. Vzpomínkové akce k tomuto výročí se konají po celém Česku. V Brně je organizují herci z divadla Husa na provázku.

Kritika štědrého úřadu, zaměstnancům platí i bowling

Krajská opozice na Vysočině kritizuje štědré odvody do sociálního fondu zaměstnanců krajského úřadu. Nelíbí se jí, že například učitelům nebo zdravotníkům se sociální fond výrazně snížil, zato krajští úředníci ho budou mít i příští rok čtyřikrát vyšší.

Nejvíc cukroví pečou hospodyně na jihu Moravy

Nejvíc vánočního cukroví se peče na jižní Moravě. Průměrně totiž moravské hospodyňky dělají až 11 druhů. Nejpopulárnější jsou linecká kolečka, vanilkové rohlíčky a tradiční perníčky.

Zlínští zastupitelé zachránili nemocnici před insolvencí

Další desítky milionů korun dnes nalili krajští zastupitelé do zdecimovaných nemocnic Zlínského kraje. Na programu měli i debatu o rušení gymnaziálních tříd, které zvedlo mezi studenty vlnu odporu.

Olešnice - jediná obec na jihu Moravy pod sněhem

Obyvatele Olešnice na Blanensku dnes ráno překvapila pěticentimetrová sněhová pokrývka. Nečekaná nadílka se během okamžiku změnila ve velkou záhadu.

Gospelový soubor zahrál v kostele

Energická černošská hudba rozezpívala a roztančila v úterý večer zlínský kostel svatého Filipa a Jakuba. Pořadatelé tam už potřinácté pozvali gospelový soubor, tentokrát z Washingtonu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2013
 P ST