Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Bezpečnost školáků

Školy bojují za přísnější dopravní omezení, aby chránily své žáky. Bezpečnostní situace na přechodech u škol na Jižní Moravě se sice zlepšuje. Stále ale v regionu zůstává mnoho rizikových přechodů.

Mlékárna na Svitavsku končí výrobu

V desetimilionových dluzích se ocitla mlékárna Miltra na Svitavsku. Podle majitelů za to může dnes už její bývalý management.

Časosběry Brna plní internet

Na internetu se objevila časosběrná videa, která místa moravské metropole ukazují prostřednictvím takzvaných HDR fotografií.

Unikátní betlém se vejde do demižonu

Betlém v demižonu - unikát, který je teď k vidění v Moravských Budějovicích. Vytvořil ho modelář Leopold Heneš z Třebenic na Vysočině. Jde o kopii obrazu betléma z kostela sv. Martina v Třebíči umístěnou ve formě puzzle do třicetilitrové láhve.

Těžaři hledají zemní plyn a ropu v okolí Mikulova

Okolí Pálavy možná skrývá dosud neobjevené zásoby ropy a zemního plynu. Najít je se rozhodli těžaři a v těchto dnech vyslali to terénu těžkou techniku.

Výzkum mapuje život rodin

Už dvacet let vědci z Masarykovy univerzity zkoumají, co má největší vliv na zdraví dětí. Výzkum patří k největším ve střední a východní Evropě.

Řezbář dokončil plastiku zesnulých hokejistů

Tři čeští hokejisté, kteří v září 2011 tragicky zemřeli při letecké havárii u ruské Jaroslavle, mají svou památeční plastiku. Vyrobil ji amatérský řezbář Jaroslav Hlaváček z Batelova na Jihlavsku.

Vzácné spojení 3 klavírů s orchestrem

Předvánoční dárek připravila posluchačům zlínská filharmonie. Pozvala tři špičkové klavíristy, aby společně přednesli vzácně hraný Bachův a Mozartův trojkoncert. Mimořádnou hudební událost zaznamenaly mikrofony Českého rozhlasu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2013
 P ST