Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Vyšetřování kauzy metanol u konce

rukou policistů do rukou státních zástupců. Přesně tak dnes ve Zlíně putoval návrh na obžalobu v kauze metanol. Případ, který nemá v dějinách tuzemské kriminalistiky obdoby. Rozsahem i následky.

Bývalí radní Brna-severu půjdou k soudu

Osm bývalých radních městské části Brno-Sever míří před soud. Obžalovaní jsou za to, že v letech 2000-2002 odhlasovali sporné smlouvy, které firmě spravující bytový fond dovolily zbohatnout o desítky milionů z pokladny městské části.

Na jednu noc bezdomovcem

Na dvanáct hodin v kůži bezdomovce. Role, kterou si uplynulou noc vyzkoušeli zájemci v osmi českých městech, včetně Brna a Břeclavi. Dobrovolně přespali na ulici, vyzbrojeni jen teplým oblečením a spacáky.

První opravovaný úsek D1 je hotový

Letošní etapa modernizace dálnice D1 vrcholí. Dnes byl zprůjezdněný první rekonstruovaný úsek u Jihlavy. Na dalších třech místech se stále pracuje.

ČSSD jedná o vyloučení nespokojených straníků

Sociální demokrati dnes rozhodnou o osudu nespokojených straníků z Mohelnice. Ti před volbami i po nich napadli u soudu kandidátní listinu ČSSD v Olomouckém kraji.

Čáp neodletěl, zimu přečká na Vysočině

O neobvyklého obyvatele se teď starají lidé ve Vícenicích u Náměště nad Oslavou. Už několikátou zimu tu totiž tráví čáp. Podle odborníků jde o výjimečný případ.

Levitující obrazy v Moravské galerii

Moravská galerie v Brně se vrací k zapomenutým meziválečným umělkyním, tentokrát výstavou díla malířky Vlasty Vostřebalové Fischerové. Stejně, jako levitují postavy v autorčiných výjevech, levitují i obrazy na brněnské výstavě.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2013
 P ST