Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Krádeže uměleckých předmětů

Zloději kradou i umělecké předměty. I když navrátit na původní místo se jich daří jen zlomek, obraz ukradený před jednadvaceti lety se teď vrátil na zámek v Lysicích. Podíváme se na statistiku odcizených děl i na to, která z nich se podařilo vypátrat.

Opravy D1 se opět rozjely

Frézy a bagry odhalily část podloží dálnice.

Kuriózní spor kvůli meruňkám

Devětatřicetiletá žena napadla skoro o čtyřicet let staršího souseda kvůli kbelíku natrhaných meruněk. Zlomila mu nos a poranila ruku. Soud jí za ublížení na zdraví potvrdil 20ti měsíční podmínku.

Vědci z Olomouce posílili antibiotika

Do léků totiž přidali sloučeniny nebo částice stříbra. Antibiotika pak začala působit i na bakterie, které doposud odolávaly. Podle vědců je to jedna z možností, jak léky, proti kterým už jsou bakterie odolné, znovu vrátit do hry.

Za brutální vraždu před soudem

Dvěma obžalovaným za ni hrozí až doživotní tresty. Proces sledoval redaktor Luboš Dostál.

Důlní vozíky na kruhovém objezdu

Dva hornické vozíky na kruhových objezdech v centru Jihlavy vyvolaly neobvyklý spor mezi jihlavským magistrátem a dopravní policií. Policie požaduje jejich odstranění, magistrát je totiž označil za reklamní plochu.

Mikulovské výtvarné sympozium

Na mikulovském zámku vrcholí dvacáté malířské sympozium – desítka výtvarníků tam dokončuje svá díla, aby je mohli představit návštěvníkům na sobotní vernisáži.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST