Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Turistika na Moravě

Letní turistická sezona je v plném proudu. Na počet návštěvníků může být hrdý především Zlínský kraj. V celkovém počtu hostů a počtu přenocování je ještě s Olomouckým krajem v rámci celé země na samém vrcholu.

Kde se turismu v JMK daří

I tak zůstává po Praze jižní Morava v absolutních číslech druhým nejnavštěvovanějším regionem. Letos sem přijelo už půl milionu lidí. Barbora Žítková a Martin Vašíček navštívili místa, která v těchto parných dnech turisty nejvíc lákají.

Kontroly stromů kvůli neštěstí na stadionu

Brněnský magistrát nechá zkontrolovat a ošetřit stromy u městského stadionu. Část topolu v neděli při bouřce zranila čtyři diváky na fotbalovém zápase. Magistrát se od té doby pře s městskou částí Královo Pole, kdo měl údržbu plochy na starosti.

Moravian science centre

Expozice za víc než půl miliardy korun vzniká na brněnském výstavišti. Dělníci tam začali se stavbou Moravian science centra.

Pro balík místo na poštu do samoobsluhy

Pošta v samoobsluze nebo na radnici - spojení, které na jižní a východní Moravě funguje už v patnácti obcích. Česká pošta nemá peníze na udržení malých poboček, a tak jejich služby přebírají obchody nebo samotné obce.

Problémy s logem

Město Třebíč udělalo na jaře chyby při novém značení svých památek Unesco. Potvrzuje to ministerstvo kultury s tím, že město nesplnilo podmínky a některé značky se svítícími červenými kosočtverci bude muset odstranit.

Dvě třetiny matek nedonošených dětí s nimi nechtějí zůstávat v porodnici

To, že ženy po porodu zůstanou v nemocnici a starají se o své nově narozené děti, je v Česku už normální. Už rok a půl ale stejnou možnost brněnská fakultní nemocnice nabízí i matkám dětí nedonošených.

Mladí nadějní houslisté pod vedením Václava Hudečka se zdokonalují v Luhačovicích

Václav Hudeček svou akademii uskutečnil už posedmnácté. A poprvé předává zkušenosti nejen zahraničním houslistům, ale i těm, kteří studují u jeho bývalých žáků.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST