Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Válka proti billboardům

Alarmující odhad dopravní policie. Až 95 procent billboardů a reklamních poutačů kolem brněnských silnic ohrožuje bezpečnost řidičů. Dopravní policisti tak začali s tažením proti nim.

Jak je složité odstranit billboard?

Podle Vojtěcha Razimy z iniciativy Nechceme billboardy ani člověk nemusí udělat moc. Stačí dát prvotní impuls.

Nová ministryně Benešová navštívila Brno

Při přesně naplánovaném programu se chtěla seznámit hlavně s chodem justičních institucí. Přestože není jasné, jestli úřednická vláda získá důvěru sněmovny, s vedením soudů probírala například rozpočet na příští rok.

Ode dneška vyjíždí záchranka bez lékaře - hned ve třech městech na jižní Moravě

V Mikulově, Slavkově u Brna a ve Velkých Opatovicích je nahradili kvalifikovaní zdravotníci. O změně rozhodlo vedení Jihomoravského kraje. Ročně má uspořit miliony korun za případy, kdy lékař vyjíždí zbytečně.

Vsetínské náměstí se zase upravuje.

Nepovedenou rekonstrukci za 16 milionů korun lidé kritiázovali. Radnice náměstí teď opravuje za další tři miliony korun.

Opravy zámku Milotice

Památkáři opravují perlu jihovýchodní Moravy, barokní zámek v Miloticích. Turistům se otevře nová zámecká zahrada a tesaři začali i s opravou věže zámku.

Kriminálka Staré město dotočena

Šestidílné pokračování úspěšného televizního seriálu přinese víc akčních scén a nejmodernější kriminalistické postupy. Seriál vzniká v koprodukci brněnského studia ČT a slovenské veřejnoprávní televize.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST