Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Volby na jižní Moravě živě

Ve 14 hodin se otevřelo i všech 1409 jihomoravských volebních místností. Do jedné z nich se teď podíváme živě - přímo do rodiště prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka, Hodonína.

Volili i senioři v domovech důchodců

Důchodci v brněnské Lesné berou volby zodpovědně. Svůj lístek chtějí kromě jednoho do volební urny vhodit všichni.

Lázenští hosté jdou k volbám

Nového českého prezidenta volí i lázeňští hosté. Přesněji ti, kteří si v předstihu vyřídili voličský průkaz a byli zapsaní do speciálního voličského seznamu.

Na jihu Moravy volí i fiktivního panovníka

Ani Zeman ani Schwarzenberg a už vůbec ne prezident. Monarchista Luboš Velecký dnes do volební urny ve Valticích vhodil speciálně vyrobený lístek. Tvrdí, že panovníka už máme.

Druhé kolo prezidentské volby v Jihomoravském kraji

Volební místnosti se otevřely před více než čtyřmi hodinami. O tom, jak to v nich zatím v Jihomoravském kraji vypadá, ví jihomoravská volební koordinátorka Eva Sychrová.

Druhé kolo prezidentské volby ve Zlínském kraji

Průběh volby ve Zlínském kraji sleduje tamní koordinátorka Radka Štalmachová.

Poslanec Věcí veřejných stanul před soudem

Až osm let vězení hrozí poslanci za Věci veřejné Ottu Chaloupkovi za to, že mu podle žaloby jeho asistent Vratislav Vařejka musel odevzdávat část svého příjmu, aby o práci nepřišel.

Ovzduší na jižní a východní Moravě se zhoršilo.

Nejhorší situace byla během dneška v Brně. Smogovou situaci ale meteorologové vyhlásili pro celý kraj Jihomoravský a také pro kraj Zlínský. Hygienici varují před pobytem venku.

V obci na Blanensku k prezidentským ještě další volby - rozhodují tam o názvech ulic

V Drnovicích spojili prezidentské volby s anketou o budoucí podobě obce. Místní tam hlasují, zda zavést názvy ulic.

"Vysoká nanečisto"

Co znamená ve vysokoškolském slangu cviko a jak probíhá zkouška – to si dnes mohli vyzkoušet středoškoláci na Mendelově univerzitě v Brně. Zatím nanečisto.

Brněnská divadla upozorňují na společenskou krizi scénickým časopisem

Reagovat na současné společenské problémy se rozhodly tři brněnské scény, sdružené pod Centrem experimentálního divadla. Zvolily si k tomu neobvyklé prostředky – takzvaný scénický časopis.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST