Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Bourání dalších dvou mostů nad D1

Dé jednička byla kvůli bourání 16 hodin zcela uzavřená, provoz se podařilo obnovit až po poledni.

Liberec se vzdá služebních bytů pro politiky

Byty v centru města jsou ale neprodejné. Proto je kraj využije pro sociální bydlení, pro které by tak jako tak musel hledat vhodné prostory.

Pieta v Žalově

V Hodoníně u Kunštátu si dnes připomněli oběti holocaustu z bývalého tzv. cikánského tábora. Pietní shromáždění se koná každoročně jako připomínka 21. srpna 1943, tehdy byl z tábora vypraven nejpočetnější transport romských vězňů do Osvětimi.

Myslivci chtějí bránit nehodám aut se zvěří

Svodidla kolem cest začali napouštět pachovými odpuzovači, které imitují pach velkých šelem a člověka.

Zavřený zámecký park

Obyvatelé Napajedel na Zlínsku víc než půl století volně procházeli tamním zámeckým parkem. Už to neplatí. Současná majitelka zámku brány zamyká. Vedení města jí za to hrozí žalobou.

Památník americkým letcům

Stojí u Boršova nad Vltavou na Českobudějovicku, v mistech, kde zahynuli dva piloti. Má připomínat, že v závěru války právě američtí letci výrazně zasáhli do bojů nad protektorátem.

Nová protialkoholní vyhláška v Přešticích

Během měsíce, kdy zákaz platí, našel už své příznivce i odpůrce.

Hradec Králové bude zase čerpat vodu z Orlice

Kvůli extrémním výkyvům počasí i chráněným živočichům v místě, kde se podzemní voda pro Hradec běžně čerpá, musí město najít záložní zdroj.

80 let třebovické elektrárny

Ve svých počátcích byla jednou z největších v Evropě. Dnes zásobuje teplem 90 tisíc domácností po celé Ostravě.

Open Air Festival v Trutnově dnes končí

Kultura takových rockových setkání pod širým nebem začala v Česku už před šestadvaceti lety právě na loukách u Trutnova.

Štíty stříbrného lva ve Velharticích

Akce, ve které se představila stovka účinkujících z Čech i Německa, ukazuje běžný život šlechticů i poddaných v první polovině čtrnáctého století.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST