Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Policie dopadla zlínské vyděrače

Gang nebezpečných vyděračů původem ze Slovenska terorizoval majitele diskoték a hospod na Zlínsku. Policie teď zadržela a obvinila hlavního organizátora a jeho čtyři komplice. Při vymáhání výpalného vyhrožovali smrtí, zapalovali auta a stříleli do domů.

Policie dopadla vandaly, kteří poničili hřbitov ve Vranovicích

Policie dopadla vandaly, kteří před měsícem poničili 65 hrobů na hřbitově ve Vranovicích a Přibicích na Brněnsku. Dva mladí muži si už vyslechli obvinění a hrozí jim až dva roky vězení.

Babyboom a základní školy

Sotva se navýšily kapacity mateřských škol, starostové některých obcí a měst v Jihomoravském kraji už řeší, jak nafouknout školy základní. Důvodem je populační nárůst mezi lety 2007 a 2009.

Výběr operatéra ve FN Brno

Novinka, kterou uvedlo české zdravotnictví v červnu do praxe – vybrat si specialistu a připlatit si za něj - příliš ohlasu nenašla. Brněnská Fakultní nemocnice je opačným příkladem. Tuto možnost nabízí a už dva pacienti ji využili.

Povodí Moravy opravuje přehradu Karolinka

Vyšší průsaky vody, které by v budoucnu mohly provoz přehrady omezit. To jsou hlavní důvody rekonstrukce vodní nádrže Karolinka. Práce potrvají rok a vyžádají si 95 milionů korun.

Trest pro exstarostku Terezína na Hodonínsku

Zadlužení obce sice zavinila, do vězení ale zatím nepůjde. Podmíněný trest dnes Okresní soud v Hodoníně vynesl nad bývalou starostku obce Terezín Miroslavu Vykydalovou.

Veselský panský dvůr v novém

Pochází z poloviny 17. století, poslední desítky let ale chátral. Teď prošel rozsáhlou rekonstrukcí a z původně hospodářské budovy vzniklo kulturní a turistické centrum.

Začíná výstava Tři záznamy z dějin exilu

Na trojvýstavě uvidíte například kolekci fotografií od Blanky Lamrové, které pořídila na podzim v roce 1989 a na kterých zachytila útěk občanů NDR do Západního Německa přes Československo.

Lední medvíďata se mají k světu

Dvě čerstvě narozená medvíďata jsou zatím v pořádku. Návštěvníci je uvidí nejdřív koncem února 2013.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST