Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Tuzemák Likérky Drak obsahoval 50 % metanolu

Další zásadní zvrat v kauze jedovatého alkoholu. Sklad uprostřed Zlína ukrýval 7600 lahví tuzemáku, přesně polovinu jejich obsahu tvořil jedovatý metanol.

Nalezené množství alkoholu by dokázalo usmrtit tisíce lidí

Laboratorní analýza odebraných vzorků prokázala, že v litru absolutního alkoholu bylo téměř 536.000 miligramů metanolu, znamená to tedy, že metanol a etanol byl míchán do výrobku půl na půl.

Příplatek za noční rozjezdy

Razantní zdražení noční dopravy čeká cestující v Brně. Vedení města prosazuje takzvanou doplatkovou jízdenku pro noční rozjezdy od půlnoci do 4 hodin ráno. Opatření chce zavést od nového roku.

V Brně pokračuje soud se členy tzv. Toflova gangu

Obžaloba viní muže, většinou bývalé policisty, z vydírání podnikatelů. Za úplatu měli slibovat ovlivnění vyšetřování.

Kdo je kdo v Toflově gangu

Vydírání, úplatkářství, zneužití moci úřední osoby. Příklady zločinů, ze kterých jsou členové takzvaného Toflova gangu obžalovaní.

Příběh Michala Tofla a Petra Pavla Bezděkovského

Vedle třinácti mužů by před soudem zcela jistě stanul i bývalý policista Michal Tofl. Jednu z údajných hlav gangu ale v polovině roku 2010 někdo zastřelil.

V ostře sledované kauze figuruje 13 obžalovaných

Toflův gang si měl mezi lety 1998 až 2010 pomocí výhrůžek a vydírání podnikatelů přijít na miliony korun.

Nové Divadlo na Orlí

Po půl století se v Brně otvírá nové kamenné divadlo v Orlí ulici. Bude sloužit jako domovská scéna studentům JAMU.

V centru moravské metropole člověk najde divadlo za každým rohem

S novým divadlem JAMU získala moravská metropole už třináctou divadelní budovu. Aktuálně připadá na jedno sedadlo asi 95 Brňanů. I když se Brno na jednu stranu může počtem svých scén chlubit, na tu druhou pro něj představují velkou finanční přítěž

Nebezpečné svítící reklamy

Dva roky už stojí načerno. LED tabule na příjezdu z Vídně do Brna přesto dál oslňuje a ohrožuje řidiče . Podobné reklamí tabule dokáží upoutat pozornost řidiče a následně jej i oslepit.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST