Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Téměř všichni mají zbraň

aždý rok přibude v jihomoravských domácnostech víc než tisícovka zbraní. Na jižní Moravě je tak po středních Čechách nejvíc pušek či revolverů. Jen za letošní rok vydali policisté přes 300 nových zbrojních průkazů

První internetový kurz slovenštiny pro Čechy je na světě.

Vytvořilo jej občanské sdružení Edukace@Internet spolu s odborníky z Masarykovy univerzity. Autoři upozorňují, že Češi si se Slováky rozumějí čím dál míň.

Budou tedy mezi sebou mluvit za pár let Češi a Slováci anglicky?

Právě to jsme se pokusili otestovat na obou stranách naší nejmladší státní hranice.

Jak se žije Slovákům v Česku

Jmenuje se Magda Nečesaná. Pochází z Liptova,už 15 let ale žije v malebném Šanově nedaleko Luhačovic.

Vyřazenou tramvaj poničili vandalové

Škoda se pohybuje kolem šedesáti tisíc korun. Tramvaj přitom chtělo využívat Mendelovo muzeum Masarykovy univerzity jako zázemí pro vědce, kteří budou na místě provádět paleontologický výzkum.

Finišují přípravy Galerie Joži Uprky

V Uherském Hradišti finišují přípravy na otevření nově opravené bývalé jezuitské koleje. Největší část budovy zabere Galerie Joži Uprky. Z celé země do ní míří obrazy ze soukromých i státních sbírek.

Postavili se tradici a dobyli arabské státy

Dva brněnští designeři Tomáš Lanča a Jiří Starý uchvátili šejky inovací jejich vlastního produktu. Vytvořili vodní dýmku, ve které bublají koktejly.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST