Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Propady na Hodonínsku

U Hovoran na Hodonínsku tento týden zmizela část pole hluboko pod zemí. Může za to stará důlní činnost z minulého století. Stejně jako za řadu dalších propadů v této oblasti.

Žně letos katastrofálně slabé

Zemědělci tratí, někteří proto vyvážejí úrodu do Rakouska, kde dostanou lepší výkupní ceny.

Baťův institu bude mít zpoždění

Statické anomálie mají na svědomí dvouměsíční zpoždění v dokončení první ze dvou budov Baťova institutu. Ve dvou budovách průmyslového areálu budou sídlit krajská galerie,muzeum a knihovna.

Policejní potápěči z Brna jedou na misi do Bosny

Tamní vláda je oficiálně požádala o pomoc při průzkumu a odminování řeky Sávy. Během války v ní skončilo velké množství munice. Některá může být aktivní.

Bzenečtí sociálně slabé v jejich obci nechtějí

Obyvatelé Bzence se bouří kvůli rekonstrukci bývalé vojenské jídelny. Bojí se, že investor chce budovu, která byla součástí kasáren, přestavět na ubytovnu pro Romy. Petici už podepsalo sedm set místních.

Mezinárodní vesmírná stanice jako na dlani

Díky 3D vizualizaci mladých českých vývojářů si majitelé chytrých telefonů a tabletů můžou vyzkoušet, jaké to je být ve vesmíru. Aplikace vznikala ve spolupráci s NASA.

Nepřístupnému ostrůvku s kostelem svatého Linharta uprostřed novomlýnské nádrže svítá naděje na záchranu

Pokud opatrovnická obec Ivaň získá žádané dotace, zpřístupní ostrov příští rok lidem. Památka je už desítku let v dezolátním stavu.

V Olomouci začala výstavba další etapy protipovodňové ochrany

Okolí řeky Moravy na jihu města tak odteď patří těžké technice a stavbařům, kteří rozšiřují koryto a vodě do cesty staví hráze a zídky.

Ve štípské bazilice opravují historické malby.

V mariánské bazilice ve zlínské části Štípa restaurátoři už několik týdnů vracejí nastěnným malbám zašlý lesk. práce ale postupují pomalu. Farnost nemá dost peněz.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST