Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Masarykova univerzita přišla o možnost žádat dotace z ministerstva kultury

Ministerstvo všechny žádosti odmítlo kvůli chybě pedagogické fakulty, která nevyúčtovala dotaci pro jeden ze svých časopisů. Podle univerzity jde o pouze o formální chybu řešitele projektu Martina Reissnera.

V Pasohlávkách začal další ročník Euro Bike Festu

Na festivalu si tentokrát postavila stánek i policie. Neformálním způsobem chce upozornit na časté nehody motocyklů, většina oslovených motorkářů ale o podobné rady na festivalu nestojí.

Jeřáb zvedal náhrobky

Speciální jeřáb, kterému se přezdívá pavouk, dnes na židovském hřbitově v Brně pomáhal zvedat popadané náhrobní kameny. Musel přitom projíždět hřbitovními uličkami a vyhýbat se stoletým náhrobkům.

O opuštěné savce se nově postarají v brněnském Ptačím centru

Záchranná stanice zoologické zahrady loni v létě zanikla. Lidé proto museli nalezenou zvěř vozit do Rajhradu. Teď se o opuštěné savce nově postarají v Ptačím centru v Brně-Slatině.

Kaple ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm

Valašská dědina v lidovém skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm je konečně úplná. Cyklus desítek lidových staveb završila kaple postavená zcela přesně podle stále existující předlohy z Valašské Bystřice.

Vysoké učení technické v Brně pořádalo nábor nových studentů

Na inženýrské obory lákalo Vysoké učení technické v Brně děti z mateřské školy.

Filharmonie představila nejočekávanější koncert sezóny

Nejočekávanější koncert sezóny zažila včera brněnská Wannieck Gallery. Filharmonie Brno tam pod vedením šéfdirigenta Aleksandra Markoviče uvedla koncert nazvaný "Z mosazi, železa a ocele".

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST