Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Kuničky jsou bez vody

Už pět dní je 270 obyvatel obce Kuničky na Blanensku bez tekoucí vody. V pondělí zřejmě kvůli oblevě prasklo ve vesnici vodovodní potrubí.

Policisté údajně zbili režiséra

Zlínští policisté údajně koncem ledna brutálně zbili muže, kterého předtím vyvedli na žádost obsluhy z baru v centru Zlína. Případ vyšetřuje policejní inspekce.

Lyžaři vzali vleky ve Zlínském kraji útokem.

Ve Zlínském kraji končí jarní prázdniny a vlekaři si po dlouhých letech pochvalují - takovou návštěvnost nepamatují několik let. To i přesto, že v posledních dnech začal sníh tát.

V Násedlovicích začaly dračky

Sousedky kolem stolu plného peří, nad kterým si vyprávěly historky a zpívaly – to byl obrázek typických zimních večerů ještě před padesáti, šedesáti lety. Dnes už se dere peří jen zřídka. Tradice se ale udržela třeba v Násedlovicích na Hodonínsku.

Elektrifikace řželezniční trati Znojmo-Brno je v nedohlednu

Prioritou na Znojemsku jsou teď pro ministerstvo dopravy silnice. Jenže Znojemští po modernizaci volají - dostat se z druhého největšího jihomoravského města do Brna vlakem znamená dlouhou a složitou cestu.

Zchátralý Greplův dům ve Vyškově se změní v kanceláře

Proměna kulturní památky z 16. století bude stát sto milionů korun. Opravy potrvají déle jak rok.

Problémy kohoutovického aquaparku

Před dvěma roky se s velkou slávou otvíral městský Akvapark v Brně - Kohoutovicích. Brňanům nabízí vodní atrakce, které zatím ve městě chyběly. Sportoviště za více než dvě stě milionů korun se ale stále potýká se závadami.

Brno zažilo další ročník recesistického závodu Šalinění

Tři body za autobus, čtyři za trolejbus, tramvaj za pět. To jsou klíčové počty pro Šalinění. Cílem závodníků je během tří hodin projet co největším počtem spojů a přitom vystoupit na co nejvíce zastávkách.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2012
 P ST