Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Losování sociálních bytů v Brně

Poprvé v historii losoval magistrát nové obyvatele sociálních bytů v přímém přenosu na webu. Ve hře bylo deset bytů, o které se ucházelo 181 lidí.

Strážníkům pomáhají fotopasti

Fotografie jako důkazný materiál. Na ten teď vsází břeclavští strážníci, kteří začali využívat tak zvané fotopasti. Ty mají být levnou a efektivní náhradou pouličních kamer.

Ledopády - zázrak zimní přírody

V Pulčínských skalách jsou letos poprvé oficiálně přístupné ledopády.Ze skal vyvěrající voda zamrzla a díky sněžné řase má led jedinečnou barvu.

Kauza údajných daňových úniků

Krajský soud ve Zlíně dnes znovu rozhodoval v kauze údajných daňových úniků za téměř 160 miliónů korun při machinacích s lihem. Podmíněné tresty dostali další dva obžalovaní, počet odsouzených tak vzrostl na 12.

Obchvat Lechovic na spadnutí

Poslední pozemky vykoupeny, ŘSD může v Lechovicích začít chystat stavbu obchvatu. Stavební povolení chce mít do léta.

Sté výročí narození malíře Bohdana Laciny

V prostorách Muzea města Brna dnes startuje výstava, která návštěvníky seznámí s Lacinovou tvorbou od 30. až po konec 60. let minulého století.

Znojmo podlehlo Záhřebu 2-5

Zatím nepříznivě se vyvíjí čtvrtfinále mezinárodní ligy EBEL pro hokejisty Znojma. Po nedělní prohře 1-3 na ledě Medveščaku Záhřeb, podlehli Orli chorvatskému soupeři také na svém ledě, a to 2-5. V sérii tak prohrávají už 0-2.

Ples cyklistů pro NFDO Krtek

Na konto Nadačního fondu děstské onkologie Krtek se vybralo rekordních 265 000

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2012
 P ST