Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Mladíci zapálili stan s bezdomovci

Brněnský krajský soud dnes potrestal dva mladíky, kteří loni na podzim zapálili stany bezdomovců v lese nedaleko Blanska. Přitom podle obžaloby věděli, že v nich spí trojice bezdomovců.

Kamion způsobil nehodu v tunelu

Katastrofální technický stav kamionu byl příčinou nehody v Husovickém tunelu v Brně. Tunel byl kvůli nehodě ve směru do centra 4 a půl hodiny uzavřen.

Brňané žijí na sídlišti rádi

Občas se jim hanlivě přezdívá králíkárny, lidé v Česku se ale bez nich neobejdou. Řeč je o panelácích. A podle aktuálních dat z dlouhodobého průzkumu uskutečněného v Brně, v nich většina lidí bydlí ráda.

Fašank ve Strání

Zítra je Popeleční středa a s ní začíná předvelikonoční půst. Na mnoha místech Moravy se slavil fašank. Raritou Strání je už mnoho desetiletí tanec se šavlemi.

Oprava synagogy v Mikulově

Mikulovská synagoga zažívá rozsáhlou rekonstrukci. Za více než 20 milionů korun dostane židovská modlitebna stejnou podobu jakou měla v době první republiky.

Školka ve Zlíně Mladcové se už stěhuje do nového

Mateřská školka ve Zlíně - Mladcové se po dlouhých letech nejistoty konečně stěhuje do nových prostor. Z původních se musela vystěhovat - koupil je Holding Synot.

Miloš Štědroň slaví 70. narozeniny

Pro svého dvorního skladatele uspořádalo oslavu divadlo Husa na provázku. Křtila se i kniha Olgy Jeřábkové "Přijdu za poledne" se vzkazy Štědroňových nejbližších přátel.

Hokejisté Třebíče zdolali CHomutov

Po výhře nad Chomutovem si hokejisté Třebíče uchovali šanci na postup do play off.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2012
 P ST