Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Ve Fryštáku stěhovali školku kvůli neznámé škodlivině

Mateřská škola ve Fryštáku na Zlínsku je až do odvolání zavřená. Pátrání hygieniků po nebezpečném azbestu (na prvním ze 16 vytipovaných míst v kraji) sice rakovinotvornou látku ve vzduchu vyloučilo.

Kritérium Brna pro udělování dotací je protiprávní

Pravidla, podle kterých brněnský magistrát určuje, kterému spolku či organizaci poskytne město dotaci, jsou protiústavní. Tvrdí to ministerstvo vnitra, kterému se nelíbí, že Brno striktně odmítá dát peníze každému, kdo s městem vede nějaký soudní spor.

Policie chytila vykradače chat z Vysočiny

Zlodějský pár stojí za sérií vloupání do chat ve třech obcích na Jihlavsku. Zatím jich policisté napočítali patnáct. Zloději od ledna vyhledávali chaty k přespání i ke krádežím.

Hotel Barceló otevírá

Čtyřhvězdičkový hotel na Šilingrově náměstí v Brně se po několika měsících opět otevírá. Bývalý hotel Comsa bude nově provozovat španělský řetězec Barceló.

Videoblog: Rozkopané Brno

Tento týden s námi můžete diskutovat na téma rozkopané Brno. Vadí vám, jak se v Brně pořád někde kope?

V Ráječku stojí nedokončená solární elektrárna

Co bude s nedokončenou solární elektrárnou v Ráječku na Blanensku? Otázka, na kterou pořád nikdo nezná odpověď. Už víc než půl roku se na 30ti hektarové ploše u ráječského hřbitova nic neděje.

Britský občan postříkal magistrát, teď je u soudu za to, že uhodil policistku

Třiašedesátiletý Brit Albert Thomas Vickery se dnes u Městského soudu v Brně zodpovídal ze svého chování na policejní služebně, kde byl zadržen poté, co fixem maloval po fasádě magistrátu.

V honitbách ubývá srnčího

Vědci z Brna vyzvali myslivce, aby jim poslali informace o stavu srnčího v jednotlivých oblastech. Podle předběžných výsledků sčítání rapidně ubylo v českých a moravských lesích srnčí zvěře.

Hvězdy baletu vystupovaly v Brně

Hvězdy baletního umění se včera sjely do Brna na galapředstavení, které už pojedenácté pořádalo brněnské národní divadlo. Vrcholem večera se stala vystoupení dvou párů sólistů z Michajlovského divadla v Sankt Petěrburku.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2012
 P ST