Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Se zápisem v trestním rejstříku bez zaměstnání?

Pro lidi se záznamem v trestním rejstříku je téměř nemožné sehnat práci. Třeba i kvůli vyhýbání se vojenské službě v 70. letech. Přestože ombudsman vydal doporučení, že by zaměstnavatelé měli například vyhodnotit závažnost trestu

Vlněna se zřejmě stane památkou

Jedna z budov zchátralého továrního areálu bývalé Vlněny v centru Brna se zřejmě brzy stane kulturní památkou. Návrh podpořili brněnští památkáři, rozhodne o něm ministerstvo kultury.

Sněhové podmínky jsou ideální

Navzdory nízkým teplotám si provozovatelé lyžařských středisek na Valašsku nemohou stěžovat na nízkou návštěvnost.

Veselí nad Moravou vyhlásilo válku holubům

Přemnožených ptáků létá nad městem zhruba tisícovka. Zatím ale odchyt připomíná boj s větrnými mlýny. Holubům se do nastražených pastí nechce.

Rájecké kamélie nekvetou a mrznou

Chladné počasí dělá starosti zámeckým zahradníkům v Rájci. Mráz totiž ohrožuje místní chloubu – sbírku kamélií. Ve vytopených sklenících už část květin rozkvetla a v březnu by je zahradníci přesunou na výstavu v prostorách zámku.

Zámecká zahrada v Mikulově se vrátí do původní podoby. Za peníze Evropské unie

Zámecká zahrada v Mikulově se dočká velké proměny. Za staletí své existence prošla mnoha podobami - renesanční, secesní i tou moderní. Ta se k zámku ale podle botaniků nehodí. Proto se jí rozhodli vrátit původní tvář.

Chátrající zastávka na Obilním trhu v Brně možná ožije

S nápadem jak zachránit unikátní stavbu architekta Oskara Pořízka nedávno přišel ateliér RAW, který chce do jejích prostor umístit kavárnu.

Romeo, Julie a já - svérázná tragikomedie v Huse na provázku

Shakespearovskou variaci na tragédii Romeo a Julie má nově ve svém repertoáru brněnské divadlo Husa na provázku. Velmi svérázná inscenace o lásce se odehrává mezi vysloužilými ledničkami za doprovodu kytary.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2012
 P ST