Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Chropyňská firma Remiva vstává z mrtvých. Po loňském dubnovém požáru hodlá obnovit provoz na recyklaci plastů

Chropyňská firma Remiva téměř doslova vstává z popela. Společnost recyklující plasty je nejvíce poškozeným provozem z celého areálu, který loni v dubnu zachvátil mohutný požár. Škoda jen pro Remivu se vyšplhala na 187 milionů korun.

Soudce Krajského soudu v Brně Jiří Stýblo se oběsil ve své kanceláři

V kanceláři brněnského krajského soudu se dnes před polednem oběsil jeden ze soudců. Podle informací České televize šlo o čtyřicetiletého Jiřího Stýbla. Stýblo pracoval na trestním úseku soudu. Co ho k činu vedlo, se zatím neví.

Předseda muslimské nadace Hassan Muneeb se dnes omluvil židovské obci

Té vadila nenávistná kázání v brněnské mešitě. Zvukovou nahrávku, na níž jeden z českých muslimů cituje pasáže z koránu, vybízející k likvidaci Židů, už řeší policie.

Referendum o odtržení Krhové a Poličné od Valašského Meziříčí proběhne 21. dubna

Zastupitelé Valašského Meziříčí dnes začali bojovat o zachování celistvosti města . Neprojednávali vyvedení cenných pozemků a nečekaně přisypali peníze školám v místních částech.

Radnice se bouří - kraj omezil dotace

Vedení kraje si proti sobě popudilo desítky starostek a starostů. Pro letošek totiž o 60 milionů korun zkrátilo dotace na rozvoj venkova a navíc tyto dotace poskytlo jen vybraným obcím.

Na místě vybydlené prodejny bude stát polyfunkční dům

Zastupitelé Brna-Nového Lískovce chtějí místo ruiny poštu, lékárnu a obchody. Stavět by se mělo začít ještě letos.

Újezd u Brna postavil byty pro bezdomovce

Každý, kdo zde bydlí, musí dodržovat přísná pravidla, za ubytování platit a ty zdravé vedení radnice úkoluje veřejně prospěšnými pracemi.

Začal mezinárodní festival JAZZ Jaro 2012

Na Staré Pekárně včera kapela Qautrro Formaggi zahájila mezinárodní hudební festival JAZZ Jaro 2012.

Jihlava a Třebíč v 43. kole 1. hokejové ligy vyhrály. Olomouc ztratila domácí nedobytnost.

Nedobytnost domácí tvrze olomouckých hokejistů skončila po osmi zápasech ve 43. kole první hokejové ligy, Písku Hanáci podlehli 2:3. Dařilo se naopak týmům z Vysočiny. Třebíč veze dvoubrankové vítězství z Berouna a Jihlava doma udolala Litoměřice 2:1.

Gymnastka Pálešová směřuje přípravu k olympiádě

ednadvacáté místo z her v Pekingu bude na své druhé olympiádě chtít vylepšit sportovní gymnastka ze Sokola Brno - Kristýna Pálešová. Té účast na londýnském sportovním vrcholu letošního roku zaručil až úspěch v lednové kvalifikaci.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2012
 P ST