Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Ministerstvo zemědělství podpořilo chovatele prasat

325 milionů korun má tuzemským farmám pomoct přežít. Stavy vepřů se v Česku trvale snižují, decimují je hlavně levné dovozy.

Chaos na úřadech práce po změně nenastal

Úřady práce na jižní Moravě zvládly očekávaný nápor klientů bez problémů. S novým rokem totiž převzaly od měst a obcí agendu sociálních dávek.

Zvířata ve zlínské zoo nezimují kvůli netypicky teplé zimě

Slunce a nečekaně teplé počasí změnily režim některým zvířatům ve zlínské zoo. Například pelikáni zahnízdili o měsíc dříve a na svět se už na Silvestra vyklubalo první mládě.

V Jihomoravském kraji se slučují školy

Nový rok přinesl první z řady změn jihomoravským středním školám. Sloučení čtyř dvojic škol v Brně a dalších městech je zatím změnou spíš na papíře. Učitelů a žáků se příliš nedotkne, nejvíc ho pocítili ředitelé, někteří přišli o místo.

Fantom u dálnice

Už patnáct let čeká torzo nedostavěného hotelu nad dálnicí D1 u Popůvek na Brněnsku na své dokončení. Stavební práce se zastavily kvůli složitým sporům o vlastnictví budovy.

Sesuv už nebude ohrožovat pitnou vodu.

Mohutný sesuv půdy u vesnice Lidečko na Vsetínsku už léta ohrožuje přivaděč pitné vody pro desítky tisíc lidí. Vsetínské vodovody a kanalizace teď mají plán i peníze na vyřešení problému.

Kdo je Ivica Strauss? ptala se Brňanů filharmonie

Vážná hudba úplně nevážně – tak mohl znít podtitul letošního novoročního koncertu brněnské filharmonie. Hudebníci prezentovali tvorbu dosud neznámého Ivicy Strausse, který je podobným fenoménem jako náš Jára Cimrman.

MS do 18 let Česko - Rusko

České hokejistky do 18 let postoupily do čtvrtfinále MS

Atletika Bílovické schody

22. ročník silvestrovského běhu do schodů v Bílovicích nad Svitavou

Cyklistika Novoroční vyjížďka

Cyklisté v Brně oslavili příchod roku 2012 jízdou na přehradu

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2012
 P ST