Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Vysoké odměny v dozorčí radě

Nové vedení Libereckého kraje začalo se změnami v dozorčích radách svých akciovek. Jedinou společností, kde výměna vázne je Krajská nemocnice Liberec. Politici, které už kraj odvolal, stále pobírají odměnu.

Komplikace v dopravě

Dopravu v Česku od rána komplikuje sněžení a déšť. Silnice pokrývá rozbředlý sníh, který se mísí s chemickým posypem. Podívejte se, jak to vypadalo například na středočeských silnicích.

Sněžení a déšť komplikuje dopravu

Sněžení a následně déšť komplikovaly dopravu i na jihu Moravy. Policisté vyjížděli k desítkám nehod.

Soud s lékárnicemi

Pro město vítězství, pro justici ostuda. Brno po dvaceti letech uspělo ve sporu s pěti pracovnicemi bývalé městské lékárny.

Obyvatelé Libhoště bojují proti zápachu z kravína

Část obyvatel Libhoště na Novojičínsku sepsala petici proti údajnému zápachu a hluku z místního kravína. Ten stojí jen několik desítek metrů od nejbližších domů.

Řemesla znovu lákají studenty

Řemesla po letech na okraji zájmu zase začínají na severu Čech lákat studenty. Třeba v Ústí nad Labem počet žáků v učňovských oborech za čtyři roky vzrostl pětinásobně.

Slučování domovů pro seniory

Desítky let sloužil v Krnově Domov jistoty Devětsil pro ženy s demencí nebo Alzheimerovou nemocí. Budova je už ale ve špatném stavu a nevyhovuje dnešním předpisům.

Handicapovaní učí práci s počítačem

Organizace Adély Kolouchové a občanského sdružení Pro Deep v Boskovicích je jediná v České republice, kde práci na počítači vyučují právě handicapovaní.

Nový způsob likvidace holubů

Nový způsob likvidace přemnožených holubů zkouší v Havířově. Poprvé je pro město nechytá specializovaná deratizační firma, ale samotní ochránci přírody. Holubi tak nekončí v kafilérii, jak bývá obvyklé, ale v přírodě.

Kilometrová šála

Téměř kilometr dlouhou šálu vyrobily děti ze základní školy v Litovli, její části teď visí na škole, v jídelně i ve sportovní hale.

Štědrý den na exotický způsob

A teď už sváteční témata. Stále víc Čechů vyráží na Vánoce do zahraničí. Nad očekávání cestovních kanceláří je letos zájem o exotiku. Tu volí hlavně mladé páry. Nejnavštěvovanější ale pořád zůstávají hory.

Betlém v životní velikosti

Víc než půl roku trvaly přípravy betlému pro Zlukov na Táborsku. Marie, Josef i další figury jsou v životní velikosti. Vyřezal je místní řezbář z lípy, která ještě před rokem stála v sousední vesnici.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST