Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Karlovy Vary se chystají na největší soudní bitvu

Město chce dokázat, že výstavba multifunkční haly byla cíleně předražená a peníze, které údajně zaplatilo navíc, teď chce zpátky.

Pieta za shořelou loď Dyje a sbírka na novou

Na Vranovské přehradě měla být o víkendu slavnostně pokřtěná loď Dyje. Před měsícem ale během noci shořela. Majitel se přesto nevzdal – na přehradu chce dovézt novou loď. Vyhlásila se na ni i sbírka.

Déšť potěšil houbaře

Deštivé počasí posledních dní nemá za následek jen vzedmuté hladiny řek a na řadě míst zatopené sklepy. Nahrává taky houbařům, kteří můžou v lesích narazit na první letošní zajímavé úlovky.

V Čeladné odhalili sochu portáše

Beskydy po 200 letech už zase hlídají před lupiči a pytláky portáši. Tři a půl metrů vysokou dřevěnou sochu jednoho z nich slavnostně odhalili na Čeladné.

Folklórní festival Klatovy

V Klatovech dnes vrcholil devatenáctý ročník mezinárodního folklorního festivalu. Čtyřdenní přehlídka souborů z celého světa přilákala i diváky z Německa a Holandska.

Zloději kradou u zámků kola

Lednicko-valtický areál zaplnily se začátkem prázdnin tisíce turistů. A taky zloději. Ty místo památek lákají kola výletníků.

Třeboň opravuje historické seníky

Dva, které město dostalo od vlastníků, už se opravují. Další dva stejným způsobem získalo teď a obnova je čeká příští rok.

Nejstarší sbor dobrovolných hasičů na Moravě slaví 140 let

Stočtyřicáté výročí oslavil o víkendu nejstarší sbor dobrovolných hasičů na Moravě. Vanovice na Blanensku střeží už od roku 1872, za tu dobu má na svém kontě řadu zásahů – nejčastěji při požárech a povodních.

Návrat krav na pastviny na Pradědu

V národní přírodní rezervaci Praděd v Jeseníkách se po osmdesáti letech opět pasou krávy. Ochranářům se podařilo dohodnout s lesníky a podnikateli.

Jára Cimrman na břehu řeky Odry

V Polance u Ostravy si provozovatelé stánku s občerstvením vyřídili jako první v republice práva k promítání her Divadla Járy Cimrmana.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2012
 P ST