Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Toflův gang se rozšiřuje

Další údajný člen takzvaného Toflova gangu skončil ve vazbě. Pětatřicetiletý Radoslav Petr z Brna se měl podílet na vydírání podnikatelů. Známá jsou i další 3 jména obviněných, které policie zadržela včera.

Hlavní křižovatku v Uherském Hradišti čeká rozšíření

Hlavní křižovatku v Uherském Hradišti čeká rozšíření. Přidání jízdních pruhů má centrum města zbavit nekonečných kolon. Práce za více než 60 milionů korun začnou příští rok v dubnu a potrvají tři měsíce. Radnice počítá s dopravními uzavírkami.

Šakvice - vzpomínka na tragédii

Po 58 letech si dnes pamětníci připomněli jednu z nejtragičtějších železničních událostí v české historii. Čerstvě odhalená pamětní deska v Šakvicích na Břeclavsku má připomínat tragédii ze Štědrého dne v roce 1953.

Zchátralý vstup do kulturního domu provizorně zpevní dřevo

Schodiště a vstupní betonová terasa vsetínského domu kultury jsou v havarijním stavu. Na rozsáhlou rekonstrukci chybí jasná vize i potřebné milióny. Dělníci proto narychlo staví provizorní dřevěnou konstrukci.

V kauze Krejčíř se objevily chyby

Údajný nátlak na svědky a úniky informací ze spisu. Nestandardní okolnosti prý provázejí vyšetřování korupční kauzy bývalého tajemníka znojemské radnice Vladimíra Krejčíře.

Isarno je zachráněno. Na poslední chvíli

Letovické Isarno je zachráněno. Keltské městečko opraví a bude spravovat Jan Raban, šermíř z Prahy. Včera o tom rozhodli radní města. Jan Raban je přijel osobně přesvědčit o tom, že to s Isarnem myslí vážně.

Oceněná alej se musí pokácet

Plánované navýšení hráze podél řeky Moravy si vyžádá kácení téměř stovky vzrostlých lip. Několik místních lidí protestuje. Podle Povodí Moravy jsou ale stromy nemocné a stejně by musely k zemi.

Majitel šikanoval nájemníky

Potvrzený trest pro majitele domu, který šikanoval nájemníky. Brněnský krajský soud rozhodl, že platí pětiletá podmínka pro Richarda Soukala. Ve svém domě v Brně-Židenicích letos na jaře hrubě nadával nájemníkům a ohrožoval je plynovou pistolí.

Zámek Brtnice se zachraňuje

Na zámku v Brtnici na Jihlavsku finišují opravy propadlé a zřícené střechy. A hraje se o čas. Musí být hotová do konce roku nejen kvůli počasí, ale taky dotacím - aby se stihly vyčerpat.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST