Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Noční požár poničil středisko ekologické výchovy Kosenka

Oheň ve Valašských Kloboukách zničil dřevěnou stodolu s uskladněným materiálem před tradičním Mikulášským jarmekem, hasiči naštěstí ale uchránili historický skvost.Pivečkovu dřevěnici z konce 18.století.

Viníkovi nehody - řidiči trolejbusu hrozí až deset let za mřížemi

Brněnský městský soud dnes začal řešit květnovou nehodu, při které se v Brně Černých polích srazil trolejbus s tramvají.

Kauza tunelování Povodí Moravy

Brněnský soud začal řešit kauzu tunelování státního podniku Povodí Moravy. Bývalý ředitel úseku dotací Cyril Kopřiva měl podle obžaloby zmanipulovat dvě výběrová řízení a způsobit tak statisícovou škodu.

Brno dnes představilo nově zrekonstruovaný dům číslo 3 v ulici Spolkové

Ten je prvním domem, který město opravilo v rámci evropského projektu, jehož cílem je zlepšit bydlení v problémových lokalitách.

Opera Cosi fan tutte

V nové neotřelé podobě teď přinášejí brněnskému publiku Mozartovu operu Cosi fan tutte studenti hudební fakulty Janáčkovy akademie múzických umění.

Masarykova univerzita v Brně nepřevezme studenty Rašínovy vysoké školy

Takový je výsledek dnešní schůzky jednatelky s děkanem Ekonomicko-správní fakulty. Rašínova vysoká škola měla nejpozději do včerejška vyjednat studentům přestup na jinou instituci.

Druhá šance úspěšná jen napůl

Ani rok po skončení takzvané Druhé šance se zástupci neziskových organizací a městské části Brna-střed nemohou shodnout na tom, zda byl tento projekt určený pro lidi dlužící na nájemném v městských bytech, úspěšný či nikoli

Do Brna dnes dorazily poslední dvě lodě nové flotily

Převoz doprovázely různé manévry – zvedaly se dráty elektrického vedení a rozebíralo se značení u kruhových objezdů.

Zlínská filharmonie hraje Queen

Hudební fanoušci si připomínají 20.výročí úmrtí zpěváka Freddieho Mercuryho. Například zlínská filharmonie připravila koncert složený z největších hitů kapely Queen. Navazuje na loňský úspěšný projekt věnovaný Pink Floyd.

Pólisté Komety se do finále neprobojovali

Ani obrat v zápase se Slavií nestačil vodním pólistům brněnské Komety na postup do finálových soubojů Česko-Slovenského poháru.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST