Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Z tragické havárie se vyklubal vražedný pokus

Nejasnostem kolem tragické letní havárie u Vlčích Dolů na Kroměřížsku je konec. Policie uzavřela vyšetřování s tím, že těžce zraněná řidička nechybovala. To spolujezdec strhl volant, aby zabil ji i sám sebe.

Zájemce nedodal projekt záchrany Isarna, skanzen pravděpodobně skončí

Osud unikátního letovického skanzenu Isarno se dnes pravděpodobně završí. Ani jediný zájemce o zchátralou keltskou osadu totiž radnici nedodal materiály, ve kterých by představil svoji vizi záchrany Isarna.

Otevřený zámek Lešná

Půlstoletí trvající devastace konečně zastavena,zámek v Lešné u Valašského Meziříčí konečně otevřel své brány po velkorysé rekonstrukci. Stála 34 milionů korun.

Útočník ze stadionu obviněn

Policisté uzavřeli případ dubnového napadení fanouška na stadionu brněnské Zbrojovky. Z výtržnictví obvinili pracovníka bezpečnostní služby - třicetiletého Alexe Vedru.

Spor o tramvajovou trať

Hnutí Duha chce desetitisíce Olomoučanů připravit o novou tramvajovou trať. Tvrdí to vedení města, které tak reaguje na informace o tom, že aktivisté připravují stížnost ke švýcarské vládě.

Na Zlínsku pokládají gumoasfalt

Ostrá premiéra gumoasfaltu. U Zádveřic na Zlínsku byl dnes položen asfalt s příměsí recyklovaných pneumatik, vůbec poprvé se tak v Česku stalo na silnici 1. třídy.

Brněnská filharmonie

Ruská hudba v českém podání - Wannieck Galery v Brně včera večer rozezněla brněnská filharmonie, která tak zakončila desátý ročník festivalu Ruská kultura v České republice.

Slovácko podlehlo Slavii Praha 1-3

O prohře Slovácka rozhodl špatný první poločas. Za úvodních 34 minut dostalo 3 branky.

Kometa září ob týden

Po nevalném předposledním týdnu a třech porážkách v řadě nastolila hokejová Kometa v extralize opačný kurs. V minulém týdnu zvládla obě utkání vítězně a připsala si do tabulky šest bodů.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST