Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Obvinění bývalého ředitele Povodí Moravy

Policie tvrdí, že prokázala tunelování státního podniku Povodí Moravy. Obvinila jednoho z bývalých ředitelů společnosti Cyrila Kopřivu, že před dvěma lety úmyslně předražoval zakázky při čištění Brněnské přehrady.

V Uhelné Příbrami na Vysočině chtějí udržet obecní školu a tak si kupují žáky.

Za prvňáka nabízí obec 5 tisíc korin, za každé další dítě z 2-5.třídy rodiče dostanou ročně 2 tisíce.

Policejní škola v Holešově hledá do tříd i budoucí policisty z národnostních menšin

Multinárodnostní Policie České republiky – cíl projektu Střední policejní školy v Holešově na Kroměřížsku. Studuje tady například Rom, Vietnamec nebo Ukrajinka.

Narychlo stavěná školka v Ořešíně otvírá

Pro rodiče, kteří ještě před prázdninami nevěděli, kam své dítě umístí, je to téměř zázrak. V místě, kde dnes stojí kompletně vybavené zařízení pro jejich ratolesti, totiž byla ještě před měsícem jen zahrada porostlá zelení.

Bedřichovice se stěhují na víkend do Londýna.

Cílem projektu s názvem Od nevidím do nevidím, který výtvarnice Kateřina Šedá vytvořila pro slavnou anglickou galerii Tate Modern, je na jeden den propojit dvě za normálních okolností zcela různorodá místa.

znovuobnovený Marsyas koncertoval v Brně

Koncertem Zuzany Michnové a Petr Kalandra memory Bandu skončilo brněnské hudební léto na Staré radnici. Michnová s kapelou přijeli do Brna po dvaceti letech připomenout svou bývalou skupinu Marsyas a její slavné hity, které oslovují už dvě generace.

Klenbu kostela vyrobili z umělohmotné fólie

Při opravě kostela Povýšení sv. Kříže v Jihlavě využil architekt k opravě klenby technologii známou z Vatikánu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST