Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Skandál v někdejší elitní zásahové jednotce

Neobvyklé násilí v řadách jihomoravské policie. Šest členů někdejší elitní zásahové jednotky mezi sebou soupeřilo v tvrdosti zásahů. Policisté měli být bezdůvodně agresivní vůči menšinám, zatýkané lidi měli záměrně ponižovat.

Pokuta Povodí Moravy za kácení v Biskupicích

Povodí Moravy musí zaplatit pokutu za masivní kácení dřevin v Biskupicích na Třebíčsku. Rozhodla o tom Česká inspekce životního prostředí.

Domy nad tunely jsou popraskané

Práce na brněnských Královopolských tunelech pomalu finišují. To, co ale ražba způsobila v zástavbě nad tunely, teprve vychází na povrch. Investor už ví, že dohromady bude muset opravit 150 domů, které jsou popraskané.

Předpremiéra televizních Sráčů na Letní filmové škole

V předpremiéře uvedl Robert Sedláček v Uherském Hradišti na plátně televizní film Sráči. Natočil jej pro ostravské studio, na obrazovku se dostane v roce 2012.

Na Uherskohradišťsku bude šest nových rozhleden

Stavby, které mají podpořit turistický ruch v regionu, ovšem paradoxně někteří turisté označují za zbytečné. Slovácko totiž už šest starších vyhlídkových míst má.

Pálenice zahájily sezónu

Na Zlínsku se jako první rozžhavily kotle v Přílepech. Zatím jen na tři dny v týdnu – zakázek ještě není tolik.

Sadařům měsíc před sklizní opadaly švestky a durancie

Zatímco na několika místech už pálenice ožily, na Horňácku si letos sadaři zoufají. Během posledních dvou týdnů jim totiž ze stromů opadala většina ještě nezralých švestek a durancií. Mohou za to pravděpodobně výkyvy počasí.

Místo vězení do práce

Odsouzení za méně závažné trestné činy můžou trest vykonat na svobodě – tak zvanou obecně prospěšnou prací – třeba úklidem. Jenže o práci mezi odsouzenými je zájem minimální. Většina pachatelů si trest radši odsedí.

Systém BAARA umožní monitorovat i drobné živočichy

Brněnští vědci vyvinuly miniaturní vysílačku a systém monitorovacích stanic, které jim vůbec poprvé umožní sledovat pohyb drobných živočichů jako jsou netopýři, ptáci a dokonce i brouci.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST