Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

První letová zkouška Evektoru

Letová zkouška je dílčím testem. Spolehlivost letounu prověří ještě pevnostní a únavová zkouška, teprve potom se začne letoun vyrábět sériově a hlavně prodávat.

Úrazová nemocnice v novém

První výraznou rekonstrukci ve své historii má za sebou Úrazová nemocnice v Brně. Za téměř 30 milionů korun dostala novou fasádu a okna.

Narkomani na jihu Moravy vyráží za opiem na maková pole

Drogově závislých na jihu Moravy celkově nepřibylo, zvyšuje se ale počet těch, co z nezralých makovic dostávají surové opium

Mlékomaty zlevňují

Zemědělci na Blanensku se pokoušejí zastavit propad prodeje mléka v mlékomatech. Aby přilákali nové zákazníky, rozhodli se na začátku léta snížit cenu.

Muzeum celnictví musí počkat

Technické muzeum v Brně pořád nemá peníze na stavbu muzea celnictví v Hatích na Znojemsku. Naděje teď vkládá do evropského grantu.

Vyřizování pasů pro děti nebude jednodušší

Cestovní pas pro dítě nelze vyřídit na jediném místě. Kromě příslušného obecního úřadu rodiče musejí ještě na krajský úřad.

Premiéra rockového muzikálu Juan ve Zlíně

Poslední předprázdninovou premiérou ve Zlíně se stal muzikál Juan. Spojuje v sobě Mozartovu operu Don Giovanni a Moliérovu hru Don Juan. Árie přebásnil Jaromír Nohavica.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST