Chalupa je hra → 6. 10. 2009

Vysílání

  • Stopáž: 23 minut
  • Rok výroby: 2009
  • VPS: —

Následující díl

Fotografie

Stylový zahradní domek ze starého včelína

13. 10. 2009 17:30 ČT1

Designérka a výtvarnice Marta Kačorová stráví týden na chalupě v kraji pod bájnou horou Blaník. Společně s mladým párem z Prahy, Ondřejem a Májou, budou přestavovat starý nevyužívaný včelín na zahradě v nádherný domek ve stylu…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 16634

Mohli jste vidět

6. 10.
2009

Netradiční interiérový prvek - kuchyň a koupelna z betonu

Beton je odjakživa považován za nudný, neutrální a neestetický povrch bez výrazu, ale napadlo vás někdy, že beton může být i krásným interiérovým prvkem? Přesvědčena je o tom paní Hana z Rakšic, která buduje u svého domku letní kuchyň z betonu. Vyrábět ji bude Hanin kamarád, stavař Břetislav Eichler, který už má na své chalupě z betonu dokonce celou koupelnu včetně vany i umyvadel.

Odborný poradce: Břetislav Eichler

Tipy na výlet

Olomouc

Na to, jak lze beton propojit s historickou architekturou, jsme se zajeli podívat do Olomouce. Tady byla před několika lety dokončena rekonstrukce areálu Arcidiecézního muzea, které je umístěno do komplexu národní kulturní památky, tzv. Přemyslovského hradu. V soutěži zvítězil projekt tří architektů, Petra Hájka, Tomáše Hradečného a Jana Šépky. V Nové síni patří k nejzajímavějším exponátům skupina pozdně gotických madon. V obrazárně jsou zastoupena špičková malířská díla shromažďovaná olomouckými biskupy od 16. století. Středověké umění je prezentováno v prostorách dnešního podzemí, barokní sbírky v dobových sálech ve druhém patře. Součástí objektu je např. i koncertní sál "Mozarteum", pojmenovaný na památku zdejšího pobytu slavného hudebního skladatele.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Představení chalup

Jen kousek od centra Moravského Krumlova se nachází vesnička Rakšice, kde bude paní Hana u domku manželových rodičů, kde žije, realizovat netradiční letní kuchyň.

Pusťte si pořad

iVysílání