Chalupa je hra → 9. 11. 2019

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2009
  • VPS: —

Následující díl

Fotografie

Toužíte po chalupě? Postavte si jurtu

22. 12. 2009 17:30 ČT1

Petr z Liberce stále vymýšlí jiné, alternativní možnosti bydlení. V Křižanech u Liberce postavil malý domek ze slaměných balíků s hliněnými omítkami a zelenou střechou. Teď má v úmysly postavit nedaleko Sence lehce stěhovatelnou…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 16357

Mohli jste vidět

9. 11.
2019

Stylový zahradní domek ze starého včelína

Designérka a výtvarnice Marta Kačorová stráví týden na chalupě v kraji pod bájnou horou Blaník. Společně s mladým párem z Prahy, Ondřejem a Májou, budou přestavovat starý nevyužívaný včelín na zahradě v nádherný domek ve stylu PROVENCE. Veškeré zařízení domku pochází ze stodoly nebo z půdy a designérka Marta jej během týdne promění v modrobílou letní romantiku.

Tipy na výlet

Blaník

Rozjeli jsme se na nedaleký Blaník vyzkoušet, jak jsme na tom s fyzickou kondicí. Blaník je legendární český vrch opředený pověstmi o blanických rytířich. Jedná se vlastně nikoli o jeden, ale o dva zalesněné skalnaté vrchy. Velký Blaník leží 638 m. n. m. a Malý Blaník 564 metrů n.m. Rozhledna, která má tvar husitské hlásky, je 29,5 m vysoká a postavena byla Klubem českých turistů v letech 1939 - 1941. Za dobré viditelnosti je vidět na Vlašim, okolní vesnice a kopce, dokonce prý i na hrad Žebrák.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Představení chalup

Ve dvoře venkovské usedlosti v obce Zdiměřice nás čekají Mája s Ondřejem. Starý nevyužívaný včelín se změní v nádherný domek.

Pusťte si pořad

iVysílání